Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #91  
Παλιά 21-06-08, 15:57
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

κι εδω να πω πως ολοι οσοι εχουμε ενυδρεια και περιλαμβανει τον σαρκαστικ..εσενα μακη....εμενα ..και ολους τους αλλους ...αν το προχωρησουμε τοσο...το χομπυ υποστηριζει ενα εμποριο ζωντανων που κανει κακο στη φυση....δεν ειναι ολα τα ψαρια απο αναπαραγωγες....σε πολλα ειδη συμφερει περισσοτερο η συλλογη τους απο τη φυση και λιγοτερο η αναπαραγωγη τους...συλλεγονται λοιπον και στην ολη διαδικασια αποδεκατιζονται αμετρητα ατομα για να επιβιωσουν λιγοτερα....
μη μου πεις οτι δεν γινονται ζημιες σε κορραλιογενεις υφαλους και θαλασσια ειδη για τα θαλασσινα ενυδρεια.....τα εχουν δειξει σε ντοκυμαντερ πολλες φορες....και αυτη η μοδα παλι για αγρια ειδη?? αγριους δισκους αγρια γατοψαρα....οτοκυκλους....πιστευεις οτι τα συλλεγουν με την προσοχη και την ευαισθησια που μαζεψα εγω τα ψαρακια που εχω σκοπο να επιστρεψω??
η θεωρεις οτι εγω και αυτοι οι εμποροι κανουμε το ιδιο κακο κι ενεργουμε με τον ιδιο τροπο??
μηπως πιστευεις οτι αν αυτοι θεωρησουν καποιο ειδος ακαταλληλο πανε και το επιστρεφουν??
θεωρεις δηλαδη οτι η ευαισθητοποιηση μου στο θεμα μεσα απο την εμπειρια μου ειναι μικροτερη απο την ευαισθητοποιηση των αλλων που απλα δινουν λινκς??
δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισω την κουβεντα οταν τα ψαρια αυτα αλιευονται νομιμα στην ελλαδα...κι εγω τα επιασα...τα μελετησα...εμαθα το βιοτοπο τους και θα τα επιστρεψω...
αν αυτο δε μπορειτε να το καταλαβετε δεν εχω τι αλλο να πω...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 11 queries