Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 17-06-08, 14:04
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

λοιπον επαναφερω το θεματακι η μαυρη αλγη εφυγε και τωρα εχω λιγη πρασινη τριχοειδη τα νιτρικα μου ειναι σε καλα σταδια και οχι 0 και η διαχυση αλλαξε
αποτι εχω καταλαβει κανει τον κυκλο του το θεμα

εβαλα αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=370050263203 και στην εισοδο του ενα 2236 ψιλο μπουκομενο κιολας

ακομα εβαλα το co2 αρχικα σε 100+ το λεπτο να δουλευει νυχτα-μερα και η αναταραξη ελαφρια ισα να κουνιετε η επιφανεια

δυστηχως ομως πριν καμια 10 μερες βλεπω αρκετα ψαρια να βαριανασαινουν στην επιφανεια και τα cory να κανουν ολο την κλασσικη διαδρομη πανω κατω ευτηχως το προλαβα εριξα αεραντλια μεσα χαμηλωσα λιγο τις φυσαλιδες και τις εβαλα περιπου 1/sec μερα-νυχτα


σημερα λοιπον παλι τα ιδια βλεπω τα ψαρια παλι ψηλα

ακομα η επιφανεια εχω την αισθηση οτι μαζευει φουσκαλες αδιασπαστου co2
αποσο βλεπω δεν μενει βεβαια αδιασπαστο οπως με την σκαλα πχ αλλα νομιζω οτι μερικες εστω απειροελαχιστες φυσαλιδες ανεβανουν μεχρι πανω


λετε το co2 που ριχνω μπορει να ειναι υπερβολικο δεδομενου οτι δεν εχω πολλα γρηγορα φυτα και σε συνδιασμο με την διαχυση αυτη -την οποια συστηνω ανεπιφυλακτα- εκμεταλευομαι ολο το co2?

να μειωσω το co2 η να αυξησω αναταραξη?αν και τωρα με την εξατμιση η αναταραξη καθε 2 μερα αλλαζει
μηπως να το παιξω με χρονοδιακοπτη τη νυχτα να ανοιγο κλεινει|? γιατι η δουλεια μονο με κλειστα τα φωτα γινεται που δεν βγαζουν οξυγονο και τα φυτα
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 10 queries