Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #285  
Παλιά 10-06-08, 10:08
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Και ο σωλήνας για τρόφιμα pvc είναι...Απλά πήγα σε αυτόν γιατι άλλοι τύπου εύκαμπτων pvc έχουν μέσα πρόσθετα που τους κάνουν ακατάλληλους για τρόφιμα/πόσιμο νερό και λένε καθαρά π.χ. για αποχέτευση ή για ''βρώμικα'' νερά...Αντιθέτως με αυτούς για τρόφιμα είσαι σίγουρος Όσο για το σκληρό pvc που έβαλα,είναι και αυτό ύδρευση,για πόσιμο νερό,και όχι αποχέτευσης
Στο 4ο δεν μπορώ να πω κάτι...Είναι απλά θέμα γούστου...Προσωπικά μου αρέσει πολύ να βλέπω και πάνω από τη στάθμη του νερού και σκοπεύω να το φυτέψω καλά σε αυτή τη ζώνη εναλλαγής.Ήδη από τώρα το Hydrocotyle leucocephala που είχα στερεώσει στα ξύλα μέσα στο νερό,έχει βγεί έξω και έχει καλύψει μεγάλο μέρος των ξύλων και αναπτύσεται ταχύτατα φτιάχνοντας πιο σκληρούς ροζ βλαστούς με πολλές διακλαδώσει και ωραία φύλλα με τριχωτό στέλεχος...Επίσης με τις ρίζες του έχει στερεωθεί γερά πάνω στα ξύλα και πολλές από αυτές κρέμωνται από τα ξύλα και φτάνουν στο νερό...Η moss τα πάει άψογα επίσης στη μεταβατική ζώνη και διάφορα νεαρά φυτά άγνωστης προέλευσης βγαίνουν από μέσα της...Αυτά μου αρέσουν και έχω χαμηλά τη στάθμη
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries