Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 29-05-08, 02:28
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων


Αρκετές ημέρες τώρα δεν αντιδρώ να δω που θα φτάσει το ζήτημα.
Για να είμαι ειλικρινής δε κατάλαβα τις θέσεις σου αγαπητέ halvas69. Χωρίς να θέλω να σε θίξω μου φάνηκε ότι τα έγραψες κι έτσι και γιουβέτσι
Γιαυτό θα σε παρακαλούσα να αντιδράσεις και να πάρεις ξεκάθαρη θέση σαν mod που είσαι.

Παίρνοντας σαν δεδομένο ότι αυτός που γράφει μια αγγελία θέλει πραγματικά να πουλήσει μέσω του gab κάτι (συνήθως ενυδρειακό είδος), έχω διαπιστώσει ότι κάποιοι (πωλητές) δίνουν υψηλή τιμή προφανώς λόγω της υπερτιμημένης αξίας που έχουν στο μυαλό για το αντικείμενο.
Αυτό, θέλω να πιστεύω ότι συμβαίνει είτε γιατί το έχουν αγοράσει ακριβά και κατόπιν έπεσε η τιμή και ίσως να μη το ξέρουν, είτε γιατί είναι δεμένοι συναισθηματικά μαζί του και πιστεύουν ότι αξίζει παραπάνω κ.λ.π

Σε αυτές τις περιπτώσεις δε θα πρέπει να ενημερώσει κάποιος αν όχι ο mod? γιατί ένα από τα δύο πράγματα θα συμβούν: ή δε θα το πουλήσει τελικά, ή θα τη κάποιος άσχετος.
Θα μου πεις όλα μες στη ζωή είναι, όλοι μας έχουμε φάει "τάπες" αλλά το gab πιστεύω και το έχει αποδείξει ότι προστατεύει τα νέα μέλη και ενημερώνει τους μη γνώστες γιατί φυσικά σε κανένα δε περισσεύουν χρήματα, έτσι όπως έχει η οικονομία σήμερα, ούτε στους πωλητές αλλά ούτε και στους αγοραστές.

Βλέπω λοιπόν σε αγγελίες κάποια μέλη να επαινούν για διάφορους λόγους ένα προϊόν που πουλάει ένας άλλος χομπίστας και καλά κάνουν. Και από φιλική διάθεση να το κάνουν καλά κάνουν.
Άρα κάποιος που έχει να πει κάποιο "αρνητικό" σχόλιο και να το τεκμηριώσει είναι λάθος;

Τώρα ποιο είναι αρνητικό και ποιο θετικό σχόλιο για μια αγγελία είναι μεγάλη συζήτηση, αλλά νομίζω ότι όλοι που διαβάσατε τα παραπάνω καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01618 seconds with 11 queries