Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 25-05-08, 09:09
glazar Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 447
Προεπιλογή

Καλημερα.Το θαλασσινο εχω περιπου 6 μηνες που το ξεκινησα.Απο τον Ιανουαριο εχω βαλει μια ανεμωνη και ειχα και 2 κλοουν.Με 4 Τ5 η ανεμωνη πηγαινε στα μερη που δεν την χτυπουσε πολυ το φως.το ιδιο γινεται και τωρα με την ΜΗ.μεχρι να πανε οι κλοουν να την κανουν σπιτι τους την ταιζα με γαριδες.Μολις την εκαναν φωλια τους δεν με αφηναν να την ταιζω και ετρωγαν αυτοι την τροφη και μετα με την σειρα τους την ταιζαν.Μετα απο μια ασθενεια που περασαν τα ψαρια εχασα και τους κλοουν.
Η ανεμωνη απο τοτε αλλαξε τελειως.Ειχε ``μαραζωσει``,αλλαζε μερος αρκετες φορες. Βεβαια το καλο ηταν οτι ετρωγε.
Εβαλα πριν 1 εβδομαδα ενα αλλο ζευγαρι κλοουν και το καλο ειναι οτι πηγαν στην ανεμωνη πολυ γρηγορα.
Ε απο τοτε εχει ξανα αλλαξει η συμπεριφορα της.Ειναι σε ενα μερος πλεον.Δεν τεντωνει τα πλοκαμια της (οταν το εκανε αυτο γινοταν τεραστια) για φαγητο μιας και την ταιζουν οι κλοουν.

Που θελω να καταληξω? Απο γνωσεις δεν εχω πολλες.Το ενυδρειο δεν ειχε και το καλυτερο στρωσιμο.Παρολα αυτα για την ανεμωνη θεωρω οτι ειναι αρκετα σκληρος οργανισμος (την ειχε ρουφηξει και το φιλτρο )και αν γινονται 1-2 πραγματακια τοτε θα ζει μια χαρα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01398 seconds with 11 queries