Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 24-05-08, 21:30
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexinio Εμφάνιση μηνυμάτων
Να οι επιπτώσεις βεβιασμένων κινήσεων.
Επειδή και εγώ έχω καεί από τέτοιες δεν μπορείς να αναβάλεις την παραγγελία?
Έχεις ένα άστρωτο ενυδρείο...άστητο με ψάρια αταίριαστα...
Εγώ σου προτείνω να τα αφήσεις όλα αυτά...
Με καθημερινές αλλαγές νερού της τάξης των 20% να μην αφήνεις την αμμωνία να ανεβαίνει και να το ξαναστήσεις από την αρχή μετά τις εξετάσεις.
Όταν τελιώνεις το διάβασμά σου να μπαίνεις και να διαβάζεις θέματα για το στρώσιμο του νερού και άλλα για αρχάριους στο hobby.
Έχεις όλο το καλοκαίρι για να κάνεις ένα όμορφο υγιές ενυδρείο...τις 3 βδομάδες που έμειναν αφιέρωσε τες στο σχολείο σου...
Άσε τις παραγγελίες φίλτρων , τις κατασκευές κλουβιών ενυδρείων αναπαραγωγές κόκατιλ κτλ...
Δώσε προτεραιότητα σε κάτι


Φιλικά Αλέξανδρος
Σκάσε ρε, άσε τις συμβουλές και άνοιξε κανα βιβλίο, εσύ δε γράφεις τη Δευτέρα...?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από westie
Σκέφτομαι να τα βαλω ετσι οπως είπα γιατί θα μου στείλουν τα ψάρια απο μια παραγγελία και δεν μπορούν να το καθηστερήσουν
Δεν υπάρχει "δε μπορούν να το καθυστερήσουν". Αν δηλαδή σου έσπαγε το ενυδρείο χτύπα ξύλο που θα τα έβαζες σε κουβά? Φρόντισε να αναβάλεις τη παραλαβή γιατί δε γίνεται αλλιώς! Και η λύση του κάνε αλλαγές νερού 20% κάθε μέρα, τέστ κλπ κάθε άλλο παρά "λύση" δεν είναι! Θα συμφωνήσω όμως στο οτι πρέπει να δώσεις προτεραιότητα στο διάβασμα και να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι να τελειώσεις και να έχεις όσο ελεύθερο χρόνο θέλεις για να ασχοληθείς! Αυτά απο μένα, καλή συνέχεια!
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01614 seconds with 11 queries