Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 19-05-08, 00:51
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το καταλαβα αυτο.
Λες δηλαδη οτι ειναι δικαιο να αγορασω εγω κατι 10€ απο ebay, στην ελλαδα να εχει 30€ και να το βαζω αγγελια 20€?
-------------------------

για μενα προσωπικα καπως ετσι αν και δεν το ενοω τοσο μαθηματικα,η αγορα ομως απο ebay εχει και ενα ρισκο οπως και αλλους αταθμητους παραγοντες μεχρι και το συναλλαγμα η διαφορα αλλα εγω πχ αγοραζω ενα ph μετρο 5ε απο κινα και εδω κανει 15ε εσυ ποσο θα το πουλουσες φιλε δελτα?3?η μηπως 7?

Εγω εχω δει. (να γινεται παρεμβαση εως και "κραξιμο" μπορω να πω)
τον τελευταιο καιρο σε καποιες περιπτωσεις ναι ισως αλλα δεν νομιζω ποτε κανεις να ειπε στο x καταστημα οταν ανακοινωνει μια τιμη οτι στο ebay ειναι φτηνοτερο η στο aquaristic οποτε χαμηλωσε τη...
Αλλα οχι με λινκ απο τη ζιμπαμπουε αν και απο τη ζιμπαμπουε δεν θα πειραζε. Το ιδιο προιον θα επαιρναν ολοι και θα πληρωναν τα μεταφορικα τους κανονικα κλπ.
σε αυτο ισως ηταν αστοχη η παρομοιωση απλα ηθελα να δωσω εμφαση μπορει να εχει προχωρησει πολυ το θεμα των ηλεκτρονικων αγορων<ου εγω προσωπικα ειμαι εξαρτημενος> αλλα το να πουλαει καποιος κατι στην ελλαδα και ενας αλλος να δινει λινκ απο κινεζο πωλητη το θεωρω λιγο υπερβολικο λες και η πλειοψηφια των χομπιστων ψωνιζουν απο ebay και ειναι τοσο αυτονοητη η συγκριση
Οταν βαζουμε εμεις κατι προς πωληση στο ebay, σαν "ζιμπαμπουε" ειμαστε για πολλους ξενους αγοραστες.
Δεν αξιζει το προιον μας δηλαδη?
Αν ειχε καλη τιμη και ηταν ιδιο με αλλο δεν θα ηταν συναγωνισιμο στην αγορα?
σιγουρα δικιο εχεις δεν το εθιξα απο οικονομικης πλευρας της ζιμπαμπουε



Παντα φιλικα Δελτα
sorry για το κοκκινο δεν το συμπαθω εχει το υφος του καθηγητη στο σχολειο που διορθωνει αλλα βολευει το ατιμο
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01960 seconds with 11 queries