Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 21-04-08, 10:42
AlexandraT Ο χρήστης AlexandraT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-04-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Ευχαριστώ κύριε Σταύρο για την ενθάρυνση και για τις ιδέες σας. Είναι πραγματικά πολύτιμες και άμεσα εφαρμόσιμες όπως μπορείτε να δείτε πιο κάτω.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλεξάνδρα με τη σειρά μου να σε σγχαρώ (αν και στην πρώτη μας επαφή σε ψιλοέκραξα). Θέλει υπομονή και σε λίγο καιρό θα έχεις ένα διαμαντάκι.
Ευχαριστώ πολύ. Δεν πειράζει, καλή καρδιά!


Λοιπόν, αγαπητοί μου φίλοι σύμφωνα με τις παροτρύνσεις σας, τις συμβουλές και τις ιδέες που μου δώσατε, έκανα μερικές αρκετά σημαντικές προσθήκες στο μικρο μου διαμαντάκι. Παραθέτω φωτογραφίες και περιμένω τα σχόλια σας (καθώς είμαι σίγουρη οτι δεν παίζει να τα έχω κάνει όλα σωστά.) Η νέα σύνθεση φυτών έχει ως εξής:
Anubias barteri var. angustifolia
Hygrophila polysperma
Echinodorus bleheri (bleherae)
κισσός (δεν μπορώ να το βρω στο tropica )
ένα με ροζ φύλλα (με πόνεσαν τα μάτια μου στο internet, και όχι δεν το βρήκα )

Επίσης έφτιαξα και το CO2. Σπιτική συνταγή με το συστηματάκι διάχυσης με την μπουρμπουλήθρα ζιγκζαγκ.

Θέλω να ρωτήσω τώρα, επειδή το 80% των παιδιών του Petcity μάλλον έχουν αποφοιτήσει απο την Ανωτάτη Σχολή Μανικιουρ/Πεντικιούρ, τι απαιτήσεις έχουν τα νέα μου φυτά? Από ότι φαντάζομαι ανούμπια, εχινόδωρος, υγρόφυλλα και κισσός πρεπει να είναι κομπλέ με CO2. Από κει και πέρα υποψιάζομαι οτι το ροζ πρεπει να έιναι αρκετά ευαίσθητο. Θελεί λιπασματάκι? και ίσως όχι αμέσως?

Αυτά και καλή Μεγάλη εβδομάδα!

(xontros εβγαλα και την Αφροδιτη... Θα στρεψω όμως το ενυδρείο να κοιτάει τηλεόραση να βλέπουν τα ψαράκια Λιακόπουλο. Δεν το συζητώ. Πρεπει να πάρουν παιδεία τώρα από μικρά..)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2150.jpg
Εμφανίσεις:  290
Μέγεθος:  51,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2162.jpg
Εμφανίσεις:  280
Μέγεθος:  66,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2155.jpg
Εμφανίσεις:  259
Μέγεθος:  64,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01688 seconds with 12 queries