Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 15-03-08, 21:45
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά με στενοχωρεί πολύ και με ανησυχεί ακόμα περισσότερο όταν διαβάζω ότι ένας τόσο έμπειρος και ψαγμένος χομπίστας σαν τον Βασίλη του τυχαίνει μία τέτοια στραβή.
Δηλαδή τι να περιμένουμε εμείς οι άσχετοι; Τη καταστροφή του Νώε το λιγότερο!
Μην το λες Μανωλιο ...αυτα συμβαινουν.Ισως πιο συχνα απο οσο καποιοι ισως να θελουν να ομολογουν (τις καταστροφες δυσκολα τις κοινοποιει καποιος).Αυτο ας σας μεινει.

Προσωπικα , δεν τα γραφω στα φορουμ επειδη πονταρω σε καποια μαγικη λυση/συμβουλη.Ας το δουμε σαν ξυπνητηρι καλυτερα (εγω αυτην την καταστροφη ετσι την ειδα παντως)

Η αληθεια ειναι οτι τρια ενυδρεια δεν ειναι και οτι πιο ευκολο ...το Fish only μου ηταν παντα απροβληματιστο και οι απωλειες ελαχιστες αυτα τα χρονια ...μοιραια το αμελησα αλλα οχι σε σημειο εγκαταλειψης ....τα νιτρικα εμεναν σε αποδεκτα επιπεδα και τα λιγα soft corals αποτελουν ενα δεικτη οτι οι συνθηκες ειναι αποδεκτες...ισως τελικα να μην ηταν ...ισως να εφταιγε το τελευταιο ψαρι που μπηκε...ισως κατι αλλο.

Γενικα ειμαι υπερ της καραντινας αν και δεν τη χρησιμοποιησα ποτε ο ιδιος.

Τεσπα , η καταστροφη καπου θα σταματησει ...το ενυδρειο θα καταμετρηθει και θα ξαναστηθει απο την αρχη σε πιο γερες βασεις.
__________________
-Marine Fish only With Live Rock 400 lit.
-SPS/LPS Mini Reef 80 lit.
-Soft corals Mini reef 80 lit.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01673 seconds with 11 queries