Θέμα: Kontra me diskous
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 28-01-08, 18:37
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

επειδη το παραπανω ποστ φωτογραφιζει το δικο μου υπομνημα.......θα ηθελα να προσθεσω οτι εγω προτεινω καποιους τροπους για να καταφερει καποιος που δεν μπορει την αναπαραγωγη των δισκων......Δεν σημαινει οτι αν δεν τα κανει δεν θα παρει γεννα ποτε!!!! Αλλοι απο αυτο το φορουμ εχουν καταφερει αναπαραγωγη δισκων σε κοινωνικο ενυδρειο με 30 ψαρια να κοβουν βολτες γυρω απο τα μικρα χωρις προβλημα.....Αλλοι (οπως εγω ) δεν καταφεραν για αρκετους μηνες με ενα γονιμο ζευγαρι μονο σε γεννηστρα να δουν ουριτσες........Τι σημαινει αυτο???? Το να πειραματιζεσαι και να διαβαζεις εμπειριες αλλων για το πως τα καταφεραν δεν νομιζω οτι βλαπτει κανεναν...... Αλλωστε ειναι πολλα τα παραδειγματα χομπιστων σε αυτο το φορουμ που εχουν παρει πολλες γεννες δισκων χωρις ομως ποτε να καταφερουν να μεγαλωσουν μικρα........ Τωρα αν θεωρεις οτι το να κατσω να φαω δυο απογευματα για να γραψω την εμπειρια μου για το πως τα καταφερα, σημαινει οτι τα ξερω ολα, καπου πρεπει να το ψαξεις καλυτερα.......Αλλωστε τα περισσοτερα απο αυτα που εγραψα βασιζονται στην παρατηρηση και την προσπαθεια κατανοησης της φυσικης αναπαραγωγης αλλα και σε πληροφοριες που πηρα απο εμπειροτατους χομπιστες του χωρου....... Καλο θα ηταν και εσυ που σου τρεχουν τα δισκακια απο τα μπατζακια να μοιραζοσουν καποιες απο τις λεπτομεριες που σε εχουν κανει τοσο επιτυχημενο εκτροφεα και με εμας τους υπολοιπους υπερβολικους αδαεις και μετα να μας κρινεις ελαφρα την καρδια.......
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


 
Page generated in 0,01709 seconds with 10 queries