Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-01-08, 01:09
Το avatar του χρήστη Giannis-Patra
Giannis-Patra Ο χρήστης Giannis-Patra δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή Θελω την γνωμη σας!!!

Καλησπερα παιδια!!!Εχω ενα DIY ενυδρειο με διαστασεις 120X40X40 cm
Με τις κοντρες δηλαδη ειναι 120Χ40Χ35 cm
Θελω παρα πολυ να το κανω Malawi.Μου αρεσει παρα πολυ η ολη ιστορια με τις πετρες!!Εχω βαλει φιλτρο τυπου Αμβουργου με κυκλοφορητη 2000 lt/h.
Το σφουγγαρι οπως φαινεται και στην φωτο εχει ποιασει ολη την δεξια πλευρα!Να σας πω και την αληθεια δεν με χαλαει!Μου αρεσει που ειναι ετσι!Τις πετρες τις πιο πολλες απο αυτες που φαινονται τις εχω μαζεψει απο τον Αχελλωο ποταμο!Ειναι κολλημενες με σιλικονη μεταξυ τους και στην βαση εχουν φελιζολ!Το χαλικι το εχω αγορασει απο γνωστο Pet shop της Πατρας!!Στην μεση ειναι καρυδες κομμενες στη μεση τις οποιες τις εξησα και τις εβρασα!
Ακομα δεν το εχω γεμισει με νερο γιατι ηθελα να το δειτε και να μου πειτε την γνωμη σας!Πως σας φαινεται???
Πιστευετε οτι πρεπει να βαλω και αλλα υλικα εσωτερικα του Αμβουργου(μακαρονι ή/και siporax)??
Σκεφτομαι να βαλώ κ αλλες πετρες αλλα δεν ξερω που να βρω στην πατρα!Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Πατρα που να πουλαει ισως??
Δεν θελω να κανω καμια κοτσανα γιατι η ολη κατασκευη(τζαμια,βαση και καπακι) ειναι DIY και πιστεψτε με εχω σπαταλησει χρονο και χρημα αλλα μου αρεσει!!
Πισω στην πλατη λεω να βαλω μαυρο χαρτονι! Ή θα ειναι καλυτερο κανενα φοντο??
Οποιαδηποτε γνωμη δεκτη!Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!

Ααααα!!Ξεχασα!Λεω να βαλω και 3-4 ευκολα φυτα!Τι προτεινετε??
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  aqua.JPG
Εμφανίσεις:  367
Μέγεθος:  127,3 KB  
__________________
===============================
===============================
Η ζωή είναι μικρή!!Μην μένεις στάσιμος!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01637 seconds with 12 queries