Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 25-12-07, 20:46
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JimiDS Εμφάνιση μηνυμάτων
Να φανταστώ ότι ζήσατε και σείς παρόμοιες καταστάσεις??? Μετά από όσα διάβασα για τα παπαγαλόψαρα σοκαρίστικα....Πάντα μου άρεσε πως το ψαράκι έδειχνε χαμογελαστό και τώρα ανακαλύπτω πως είναι "παράλυτο" σε χαμογελαστή θέση..... Πραγματικά γεννιούνται για να υποφέρουν όπως και τα βαμμένα. Είναι τραγική η κατάσταση
Ένα μόνο δεν κατάλαβα εφ'όσων στο ψαράκι μου άρχισαν να αποχρωματίζονται λέπια αυτό σημαίνει ότι είναι κοντά στο θάνατο?

Υ.Γ. Θέλετε να πείτε τα παπαγαλόψαρα εκτρέφονται κανονικά και πωλούνται από μαχαζάτορες? Ο τυπάς έδειχνε να μην γνωρίζει τίποτα.... και για του λόγου το αληθές πριν λίγους μήνες άνοιξε το κατάστημα και δεν γνώριζε και πολλά πράγματα όταν τον ρωτούσα........
-------------------------


2,50 Κυπριακές λίρες δηλαδή περίπου 4,5 euro... αλλά δεν λυπάμαι τα λεφτά στο κάτω-κάτω δεν ήταν και τίποτα....τα καημένο το ψαράκι σκέφτομαι

Φίλε μου, καλησπέρα.

Και εγώ κύπριος είμαι και είναι γεγονός ότι αν στην Ελλάδα επικρατεί μια άσκημη κατάσταση με τους άσχετους εμπόρους, εδώ κάτω στην κύπρο η κατάσταση είναι δέκα φορές χειρότερη. Βασικά, όποιος άσχετος σκεφτεί, γίνεται μαγαζάτορας ΠΕΤ ΣΟΠ. Ξεκινάει πρώτα-πρώτα με τα ζώα και σιγά-σιγά βλέποντας ότι το ενυδρείο έχει περισσότερο ψωμί, επεκτείνεται άμεσα σε αυτόν το χώρο, χωρίς τα στοιχειώδη.

Με προβληματίζει τρομερά το γεγονός ότι σε διάφορες μου επισκέψεις σε πολλά-πολλά τέτοιου είδους μαγαζιά, επιμένουν σε πράγματα τρελλά κάποτε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βρεις πολλές (γυάλες) μς μπουλούκια από διαφορετικά ψάρια, με καμία απολύτως σχέση μεταξύ τους, αλλά ταυτόχρονα ζητούν εντελώς διαφορετικές συνθήκες νερού και περιβάλλοντος γενικότερα. Τί να πω? Πολλές φορές, ούτε τα ονόματα των ψαριών δεν γνωρίζουν, έτσι το γεγονός ότι σου πούλησε παπαγαλόψαρο για χρυσόψαρο δε με εκπλήσσει.

Ελάχιστοι είναι οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ στην Κύπρο, επιμένω και το εννοώ. Κρίμα όμως γιατί στο τέλος της ημέρας το χόμπυ χάνει, αλλά και οι πολλοί αρχάριοι που αποχωρούν απογοητευμένοι.

Εννοείται ότι θα του πάρεις πίσω το ψάρι....και πες του ένα-δυο κυπριακά λογάκια που ξέρεις.... Το αξίζει. Ας μάθει πρώτα τι πουλάει....
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02255 seconds with 11 queries