Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 18-12-07, 00:47
PanosII Ο χρήστης PanosII δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-05-2007
Περιοχή: Londino
Μηνύματα: 95
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PanosII
Προεπιλογή

Μην νομίζετε οτι σας ξέχασα .....εδω είμαι πάλι να σας πω ότι
Μετα απο τις περιπέτειες της πρώτης γέννας που έμειναν μονο 2 τα οποία ζουν και βασιλεύουν ηρθε η δεύτερη γεννά που απο αυτα σήμερα 14-Οκτώβρη κλείνουν τους 2 μήνες ζωής τους.
Δυο μήνες αργότερα μπορώ να πω οτι αυτη η γέννα ηταν μεγάλη επιτυχία για μενα γιατι έχασα 5 μετα των χωρισμό απο τους γονείς. (παρόλο οτι παραλίγο να χασω και τους γονείς κάποια στιγμή ολα πηγαν μια χαρα)
Θελω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ στον SIR netblues που με έμαθε να εχω υπομονή και με τις μεγάλες αλλαγές νερού, και στον Yiannis59 με τα σκορδοζουμα του
Ηρθε και η 3 γεννα που φαίνεται να πηγαίνει αρκετά καλά μέχρι στιγμής
Ώμος εδω μάλλον τελειώνει το Ποστ του αρχάριου γιατι τα εχω παίξει με τα ταΐσματα και τις καθαριότητες τους και δεν θα ηθελα να συνεχίζω αυτη την κουραστική δουλεία . η οποια ειχε πολλές συγκινήσεις , χαρές και λύπες, και ξενύχτια μαζί.



ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΝ

............................Ο τσακωμός

Σήμερα θα ήθελα να καταθέσω μια ακομη εμπειρία του αρχάριου
Όπως είπαμε έχουμε μια γεννά 12 ημερων .... Το γνώριζα απο χτες και δεν άναψα τα Φώτα του ενυδρείου... γιατι στο διπλανό δωμάτιο με το κομπρεσέρ για 3 ωρες περίπου κάποιες εργασίες έγιναν και ο θόρυβος ήταν ανυπόφορος.. Στις 3 το μεσημέρι οταν έφυγαν οι εργάτες αμέσως πήγα σιγα σιγα να κανω την προετοιμασία μου για να ταΐσω αρτέμια. Οταν άναψα τα φωτα το πρώτο πράμα που ειδα ηταν κατι ασημένια αστραφτερά στρογγυλά κομμάτια να γυαλίζουν πανω σε καποια φύλλα που ηταν τοσα πολλά, σαν το χριστουγεννιάτικο δένδρο, δεν κατάλαβα τι ηταν ...Δεν πρόλαβε το βλέμμα μου να πέσει πάνω στους γονείς και άρχισα να κλαίω.
Ηταν μεχρι τωρα 2 φιλήσυχα αγαπημένα αγγελόψαρα, αφιερωμένα στην φροντίδα των μικρών τους, και που και που μου έριχναν και κανένα τσίμπημα οταν είχαν αυτη την ευκαιρία.
Αλλα το σημερινό δεν το πιστεύω ακομη στα ματια μου .........
Τα ψάρια ειναι για κλάματα, Τσακωμός ...άγριος...... λέπια λείπουν απο παντού και απο τους δυο τους οι γρατσουνιές ειναι πολλές απο τα μεταξύ τους χτυπήματα
Και τα μωρά δίπλα τους κολυμπούν λες και ειναι στον κόσμο τους......
Τι Εγινε τωρα ? ποίος μπορεί να ερμηνεύσει αυτόν τον άγριο τσακωμό?
Το μόνο που παει στο μυαλό μου είναι οτι η μάνα ζήταγε επίμονα απο τον πατέρα να βρει τον εισβολέα στο ενυδρείο ,,αυτος δεν έβρισκε τον ένοχο και πλάκωσε την μάνα στο ξυλο ...ή η μάνα άρχισε το ξυλοκόπημα οσο ο δυνατός εχθρός (θόρυβος), δεν έφευγε απο τον χώρο τους.
Πάντως δεν εχει παρατηρηθεί κανένας τσαμπουκάς μπροστά μου .
Το θέμα ειναι τώρα πρέπει να βάλω κάτι στο νερο τους για τυχών μολύνσεις?

Πανος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01719 seconds with 11 queries