Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-12-07, 18:53
Το avatar του χρήστη πλυμμήρας
πλυμμήρας Ο χρήστης πλυμμήρας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-10-2007
Περιοχή: Χα'ι'δάρι-Μεγάλο Πεύκο
Μηνύματα: 281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην πλυμμήρας
Προεπιλογή Αλλαγή ενυδρείου αλλά πώς?

Φίλοι καλησπέρα.
Θέλω να τοποθετήσω φελιζόλ στον πάτο να "χτίσω" το νταμάρι και να βάλω την άμμο καθώς και να κολλήσω καλύτερα το εσωτερικό φίλτρο.
Το ενυδρείο δούλευε 1,5 χρόνο με ήμερα ψαράκια και τον τελευταίο μήνα έχει 6 μωρά λάμπιντο και με την ευκαιρία να ευχαριστήσω δημόσια τον jimfytakis για την δωρεά των λάμπιντο.Το ενυδρείο έχει χοντρό χαλικάκι, 2 ψεύτικα φυτά(ξέρω ξέρω μην θα βγούνε) αλλά όπως καταλάβατε θα γίνει τύπου malawi.Επίσης έχω ένα καινούργιο εξωτερικό φίλτρο αχρησιμοποίητο με τα υλικά του.
Το ενυδρείο είναι 140 λίτρα και δουλεύει όλο τον καιρό μόνο με το εσωτερικό φίλτρο το οποίο έχει άσπρο και μπλέ σφουγγάρι καθώς και μακαρόνι.
Τι μπορώ να κάνω τα ψαράκια μέχρι να ολοκληρώσω τις αλλαγές?σίγουρα θα πάρει 3 μέρες γιατί θα βάλω σιλικόνη στο εσωτερικό φίλτρο για να το κολλήσω.
Εννοείται ότι τα υλικά (πέτρες,άμμο και φελιζόλ) θα είναι έτοιμα πλυμμένα κ.λ.π.
Επίσης πως μπορώ να κρατήσω την βιολογία από το εσωτερικό για να μην την χάσω?
Συγνώμη για το μεγάλο πόστ αλλά ήθελα να σας δώσω αρκετές πληροφορίες για να σας διευκολύνω.
Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
-------------------------
Καμιά ιδέα?
Έχω τα πράγματα και θέλω να "πιάσω" δουλειά...
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη πλυμμήρας : 06-12-07 στις 18:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01770 seconds with 11 queries