Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 02-12-07, 12:17
Το avatar του χρήστη batman_gardiki
batman_gardiki Ο χρήστης batman_gardiki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Περιοχή: Γαρδίκι / Τρίκαλα / Θεσσαλία
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Ενυδρείο 2 μηνών

Καλημέρα σε όλους Στο μικρό μου ενυδρείο 60 lt είχα δυο κογκολέζους και ενα γλύφτη. Αγοράζοντας μεγαλύτερο juwel 180 lt με την βοήθεια και συμβουλή του υπευθύνου του pet, απο τον οποίο αγοράζω και τα ψάρια μου, μετέφερα το νερό απο το παλιό μου μικρό ενυδρείο στο νέο μεγαλύτερο. Αφού συμπλήρωσα με νερό βρύσης τα λίτρα που υπολείπονταν έριξα aquatan (βελτιωτικό νερού) και nitrivec (biostarter) στις ποσότητες που πρέπει. Εκεί βεβαίως μετέφερα και τους κογκολέζους με τον γλυφτη που προσαρμοστήκανε και τρέφονταν καθημερινά επι ένα μήνα. Αφου έκλεισα λοιπόν ένα μήνα έτσι, έκανα μέτρησεις νερού που βγήκανε ιδανικές και αποφασίζω να απομακρίνω στο παλιό ενυδρείο τους κογκολέζους, να αφήσω τον γλύφτη στο μεγάλο και να προσθέσω:1 oscar, 2 αμερικάνες κιχλίδες severum heros, 1 καρχαρία galaher και 1 κλόουν μπότια (loach). Το ενυδρείο έχει ως διακόσμηση 1 μεγάλο ναυάγιο κομμένο στη μέση, 1 κοχίλι που ανοιγοκλείνει με αεραντλία, 2 πλαστικά φυτά, 1 πέτρα και φυσαλίδες Αφου δείτε τις φώτο, περιμένω απαντήσεις – συμβουλές. Ευχαριστώ….
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2447.jpg
Εμφανίσεις:  401
Μέγεθος:  95,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2417.jpg
Εμφανίσεις:  350
Μέγεθος:  131,4 KB  
__________________
Κάποτε θα΄ρθουν να σου πούν πως σε πιστεύουν σ'αγαπούν, και πως σε θένε....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02973 seconds with 11 queries