Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-12-07, 00:23
Το avatar του χρήστη batman_gardiki
batman_gardiki Ο χρήστης batman_gardiki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Περιοχή: Γαρδίκι / Τρίκαλα / Θεσσαλία
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή

Εγώ απο οτι έχω μελετήσει ο κλόουν φτάνει μεχρι 15εκ. και είναι απο σουμάτρα. Τέλος πάντων, λογικά απο οτι κατάλαβα δεν επρεπε να εμπιστευτώ τον ιδιοκτήτη του pet και έπρεπε να το ψάξω πρώτα. Η πρόταση του pet ήταν να βάλω 5-6 ψάρια που θα μεγαλώσουν και θα είναι ιδανικά για τα 180 λίτρα.
-------------------------
Στο μικρό μου ενυδρείο 60 lt είχα δυο κογκολέζους και ενα γλύφτη. Αγοράζοντας το καινούριο και μεγαλύτερο ενυδρείο 180 lt με την βοήθεια και συμβουλή του υπευθύνου του pet, απο τον οποίο αγοράζω και τα ψάρια μου, μετέφερα το νερό απο το παλιό μου μικρό ενυδρείο στο νέο μεγαλύτερο. Αφού συμπλήρωσα με νερό βρύσης τα λίτρα που υπολείπονταν έριξα aquatan (βελτιωτικό νερού) και nitrivec (biostarter) στις ποσότητες που πρέπει. Εκεί βεβαίως μετέφερα και τους κογκολέζους με τον γλυφτη που προσαρμοστήκανε και τρέφονταν καθημερινά επι ένα μήνα. ΑΦΟΥ ΈΚΛΕΙΣΑ ΕΝΑ ΜΉΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΈΤΣΙ, έκανα μέτρησεις νερού που βγήκανε ιδανικές και αποφασίζω να απομακρίνω στο παλιό μικρό ενυδρείο τους κογκολέζους, να αφήσω τον γλύφτη στο μεγάλο ενυδρείο και να προσθέσω: 2 αμερικάνες κιχλίδες severum heros, 1 καρχαρία galaher, 1 κλόουν loats και 1 oscar. Το ενυδρείο έχει ως διακόσμηση 1 μεγάλο ναυάγιο κομμένο στη μέση, 1 κοχίλι που ανοιγοκλείνει με αεραντλία, 2 πλαστικά φυτά, 1 πέτρα και φυσαλίδες .Δες φώτο.... Περιμένω απαντήσεις – συμβουλές. Ευχαριστώ….

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη batman_gardiki : 01-12-07 στις 00:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries