Θέμα: HELP!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 24-11-07, 12:50
Το avatar του χρήστη geochaos
geochaos Ο χρήστης geochaos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

XAXAXA!!! Σ' ευχαριστω sarcastic!!! Την αντοχη την δοκιμασα, το ειχα 3 μερες γεματο με νερο ως πανω!! Πιθανότατα την τριτη θα παρω τα ξυλα οποτε ακομα δεν εχω παρει ουτε φυτα ουτε χαλικι! Ρωτησα σε ανθοπωλεία και δεν εχουν υδρόφυτα αλλα να σου πω την αληθεια δεν ειναι σιγουρο οτι θα βαλω αληθινα! Μου ειπαν ομως οτι καλυτερα να παρω μπαμπου(???) γιατι ειναι και φθηνότερα και περισσοτερο αντοχης! Τι πιστευετε εσεις??? Το θεμα μου ειναι οτι σπουδαζω και λειπω τις περισσοτερες ωρες απο το σπιτι και δεν θα ηθελα να ασχολουμαι με κλαδεματα και σαπια φυλλα!!! Φιλτρο εχω αυτο που αναφερα παραπανω 100lt/h το οποιο λειτουργει καπου 2 μηνες και θα μου δωσουν και ενα αλλο 200lt/h, μαρκα δεν ξερω! Μου ειπαν οταν θα τελειωσω το ενυδρείο με τα ξυλα κτλ να το γεμισω με νερο με χλωριο με τα δύο φιλτρα και αντιχλωριο και να το αφησω για 2 μερες και μετα να βαλω τα ψαρια!!!! Επισης θα βαλω και το χαλικι που είδη εχω(φυσικο 1mm παχος) και θα συμπληρωσω και αλλο φυσικα! Εχω 2 guppy, 1 γλείφτη και ενα κογκολέζο μαζι. Μου ειχαν πει να μην εχω τον κογκολεζο με τα guppy γιατι ειναι κρυου νερου, ομως σε εναν οδηγο της serra ειδα οτι οι κογκολεζοι ανηκουν σε αλλη κατηγορία και θελουν πιο θερμο νερο απ' οτι τα χρυσοψαρα και ετσι τα εχω ολα μαζι σε σταθερη θερμοκρασία 260C. βλεπω οτι τα πανε πολυ καλα μαζι!!! Ο κογκολεζος μαλιστα ζωηρεψε αρκετα απο την στιγμη που ανεβασα την θρμοκρασια!!! Να βαλω καμια πετρα μεσα ή κανενα ξυλο??? Το σκεφτομαι πολυ!!! Αν βαλω πως να την τοποθετησω? να την ακουμπησω κατω στο τζαμι και μετα να ριξω χαλίκι ή το αντιθετο? Συγνωμη για την πολυλογία μου και σας ευχαριστω ολους σας που με βοηθατε τοσο πολυ!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 10 queries