Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #200  
Παλιά 26-10-07, 11:58
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Zorba_The_Freak,
Δεν θυμάμαι δυστυχώς τον αριθμό και δεν έχω το τιμολόγιο εδώ...Πάντως είναι σε τριψήφιο αριθμό,200 κάτι νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος...

Νέα έχω αρκετά και φωτογραφίες μπόλικες,το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω internet στο σπίτι εδώ και 2+ βδομάδες και δεν θα έχω μάλλον για άλλες 3-4 βδομάδες καθώς έχω κάνει αίτηση για αλλαγή provider και ο παλιός το έκοψε αμέσως ενώ ο άλλος θέλει 25εργάσιμες μέχρι να με συνδέσει...Οπότε τώρα μπαίνω από ineternet cafe μόνο οπου δεν έχω τις φωτογραφίες μου αλλά και όταν βρίσκω χρόνο λίγο στο σπίτι με dial up οπου ούτε να σκεφτώ να ανεβάσω τις φωτό... Οπότε θα δούμε τι θα γίνει με τις φωτό...Ισως τις ανεβάσω όταν με συνδέσει ο νέος provider ή αν έχω το χρόνο ίσως προσπαθήσω με τη dail up...Έχω ανεβάσει μερικές(λίγες) αλλά όχι αρκετες ακόμα για να τις ποστάρω...Εν αναμονή λοιπόν...Πάντως υπολογίζω μέχρι τις 10 Νοεμβρίου το ενυδρείο να είναι έτοιμο να γεμίσει για πρώτη φορά,όντας πλήρως διακοσμημένο...

Το Σάββατο αυτό θα κόψω τα slate και μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας πιστεύω θα τα έχω κολλήσει κιόλας...Το διάστημα που μας πέρασε κόλλησα το κατασκεύασμα από pvc για τις αντλείες,κατασκεύασα την επιστροφή της μεγάλης αντλείας του sump,έφτιαξα την πλειοψηφία των σωληνώσεων των αντλειών του sump και έκανα αρκετές αγορές των απαραίτητων υλικών για να στηθεί το ενυδρείο πλήρως...Τώρα μένουν μόνο θεροστάτες,η αντλεία που θα στέλνει το νερό από την δεξαμενή προετοιμασίας νερού στο ενυδρείο καθώς και 500 Bio Chem stars που έχω παραγγείλει και πρέπει να πάω να τα πάρω...Και τελευταία όλων,μία αντίστροφη όσμωση ro-man 400λίτρων την ημέρα και ο Solar 1000...Τα τελευταία 3 είναι που πονάνε λιγάκι και γιαυτό όλο και τα αναβάλω
Σήμερα θα τοποθετήσω όλες τις εσωτερικές αντλείες και αν προλάβω,θα ολοκληρώσω και το ''ντύσιμο'' των spraybar...Αναμείνατε!!!

orck,
Ναι,μέχρι ένα όριο...
Η περίσσια σιλικόνης απομακρύνθηκε αμέσως μετά την εφαρμογή και την τοποθέτηση των τζαμιών με τη βοήθεια ενός κομματιού πλαστικού(σαν σπάτουλα) βουτηγμένου σε σαπουνόνερο...Χαρτοταινία δεν χρησιμοποιήθηκε έτσι όπως περιγράφεις...Αν δεις τις πρώτες σελίδες της κατασκευής,περιγράφω τι χρησιμοποιήθηκε για το καθάρισμα...
Αν την τρίψεις με χαρτοπετσέτα θα απλωθεί παντού...
Το τελευταίο που ρωτάς δεν το καταλαβαίνω...Πιο υλικό λες;Αυτό που ήταν τυλιγμένες οι κόντρες όταν τις έφεραν,το bubble wrap;

Την ερώτηση προς το παρόν θα την αφήσω εδώ μια και αναφέρεται και στη συγκεκριμμένη κατασκευή,από την άλλη,όλες οι απαντήσεις στις ερωτήσεις του βρίσκονται ήδη γραμμένες μέσα στο συγκεκριμμένο θέμα,με λίγο ψάξιμο θα τις είχε βρει...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01634 seconds with 10 queries