Θέμα: Lifalili
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 12-10-07, 10:26
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COSTAS21 Εμφάνιση μηνυμάτων
στην δεύτερη είχα ψαράκια όμως έκανα λάθος (κατόπιν υπενθημισης της γυναικας) είχα στην πρώτη,τα αυγα μείναν για 3ή4 μέρες πάνω σε μία πέτρα και πάνω που αρχίζαν και βγάζαν ουρίτσες τσούπ και οι δύο μέσα σε 5 λεπτά είχαν φάει καμιά 200ριά αυγά χωρίς προειδοποίηση οι άλλες δύο εναποθέσεις αυγών γίναν σε διάστημα 20 ημερών αλλά στις επόμενες 2 μέρες τα τρώγαν.
Γνωρίζει κανείς να μας πέι γιατι έγινει αυτο?
Αν απλα ηταν αυγα, τοτε οκ! φαγώθηκαν γιατι δεν ηταν γονιμοποιημενα.
Αν ομως ειχαν βγει και ουριτσες, για ποιον λόγο μπορεί να φαγώθηκαν?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Takis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα εισαι ποτε σιγουρος ποιο ειναι αρσενικο και ποιο θηλυκο.
Αφησε το ενα ζευγαρι και θα δεις συντομα αν προκειται να ζευγαρωσουν.
οκ! Αυριο πάω πίσω στον Ταρεκ τα δυο που αγόρασα σήμερα. Θα κρατήσω μόνο τα δυο που μου έδωσε ο Κώστας! (Τα οποία και τώρα που ειναι βράδυ έχουν κρυφτει και τα άλλα δύο , τα καινούργια, κόβουν βόλτες)

Εχω μια απορία ομως.
Πως γίνεται στο ενυδρείο του καταστήματος να μπορούν να ζούν 20 μαζί σε ένα κουτάκι με νερό, και εδω να ζορίζονται 4 σε 120λίτρα?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχεις πρόβλημα με τα δύο ζευγάρια.

Αν αγοράσεις μεγαλόσωμα congo tetra, δεν θα υπάρχει πρόβλημα, αφού, εκτός της ταχύτητάς που διαθέτουν, κολυμπούν στα πιο ψηλά επίπεδα του ενυδρείου.
Τα έχει το Water Inn , αλλα και τα δυο παιδιά εκεί μου είπαν οτι ειναι καλύτερα να μην το δοκιμάσω.
Το εχεις δοκιμάσει? Εχεις μήπως κάποιο Link που να εχει κάτι σχετικό?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreasp : 12-10-07 στις 10:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01950 seconds with 11 queries