Θέμα: Και ομως!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-09-07, 21:20
Το avatar του χρήστη jimfytakis
jimfytakis Ο χρήστης jimfytakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Καβαλα.....
Μηνύματα: 1.377
Προεπιλογή Και ομως!!

Εχω 2 βαρελια αποταμιευσης νερου στο κηπο μου που τα γεμιζω με τις αλλαγες.Ειναι καπου 600λιτρα..Πριν κανα μηνα ειδα ενα γκαπυ αρσενικο με υπεροχα χρωματα μεσα...Μαλλον το χα ρουφηξει σε αλλαγη μωρο και ενηληκιωθηκε!Δεν τελειωσε ομως η ιστορια εδω.Οταν εβγαλα τα 4γκαπυ μου απο το 120αρι τα εβαλα στα λαμπιντο μου...Λεω φυτοφαγα ειναι δεν θα τα πειραξουν.Παω το πρωι στη τουαλετα να τα ταισω τα λαμπιντο και βλεπω τα γκαπυ με πληρως ακρωτηριασμενη ουρα.Φρικαρα.Τα βουταω και δρομο στο βαρελι..Παω χθες να ποτισω και βλεπω γυρω στα 30-40γκαπυ!!Επαθα πλακα!Και μαλιστα δεν ηταν βδομαδα που εβαλα τα χτυπημενα γκαπυ και ηταν ηδη κοντα στο μισο εκ!!Τα 2 300λιτρα βαρελια επικοινωνουν μεταξυ τους.Επισης εχουν και λιγη πρασιναδα(στρατιωτες,ρικια,κερατοφυλλο κτλ) αφου στις αλλαγες ολο και κατι τραβαω καταλαθος!Τα φυτα εκει πανε τελεια.Επισης υπαρχει πρασινη αιωρουμενη αλγη λογω πολυ φωτισμου και τα νερα αν και ειναι βρωμονερα αλλαγων 3 ενυδρειων...Νο3<20(στικ μετρηση ΑΠΙ).Τωρα ετοιμαζω και δυο νουφαρα!Ετοιμη γλστρολιμνη!Ξεχασα να πω οτι ηδη αρχισαν να θρεφουν οι ουρες των τραυματιων...Θα βοηθησε η λαρβα κουνουπιου που αναπτυσεται με γεωμετρικους ρυθμους!!

Ερωτηση!Μεχρι ποσους βαθμους κελσιου αφηνω τα ψαρια εκει?
__________________
~OPEL~
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01332 seconds with 11 queries