Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 22-09-07, 01:43
morfeas Ο χρήστης morfeas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Γιάννη τώρα με στεναχώρησες. Δηλαδή με τίποτα Labidochromis στο ενυδρείου μου?
Πάντως τα Neolamprologus καλά είναι δεν λέω αλλά έχω μερικά θέματα.
1ο) Δεν έχουν αυτό το έντονο στοιχείο (ακόμη και στο χρώμα) όπως τα Labidochromis.
2ο) Το ενυδρείο μου μπορεί να είναι 60l αλλά έχει μικρή βάση και εκτείνετε σε ύψος (τι πήγα και πήρα, έλεος είμαι). Διάβασα για τα Neolamprologus πως χρησιμοποιούν το μήκος και το φάρδος του ενυδρείου και όχι το ύψος.
Άρα μήπως το συγκεκριμένο είναι μικρό?

Ας μας κατατοπίσουν οι έμπειροι σε αυτό.

Τώρα για φυτεμένο θα το αφήσω σαν τελευταία επιλογή μιας και με γοητεύουν περισσότερο για την ώρα τα ενυδρεία με τις πέτρινες επενδύσεις και φυσικά τα ίδια τα ψάρια που προορίζονται για αυτά.

Δύο ακόμη ερωτήσεις.
Τελικά τι κάνει το EKTOZON? Είναι η πρώτη.
Σήμερα επισκέφτηκα ένα καινούργιο petshop και ρώτησα μεταξύ άλλων για την διακόσμηση με πέτρες και άμμο(μέχρι πριν λίγο ήμουν σίγουρος πως θα ήταν ενυδρείο για Labidochromis, αχ Γιάννη) και μου είπαν κατηγορηματικά πως δεν πρέπει να είναι πέτρες και άμμος από θάλασσα, λίμνες, ποτάμια, χωράφια κλπ γιατί λέει θα τα ξαναπεθάνω τα ψάρια λόγω βακτηρίων….. Από ότι βλέπω και διαβάζω όμως πολύ έχουν κάνει μόνοι του την συλλογή της διακόσμησής τους από τα παραπάνω μέρη.
Τελικά τι γίνεται, πάλι έπεσα σε μαέστρους? Είναι η δεύτερη.

ΥΓ: "Giannis-malawi" εννοείτε πως τα παραπάνω σχολιά μου έγιναν με απόλυτη αίσθηση του χιούμορ ε? (ελπίζω να διαθέτεις και εσύ για να μην με βρίζεις, )

Με εκτίμηση, morfeas
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01640 seconds with 11 queries