Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 10-09-07, 09:20
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.793
Προεπιλογή

Καμμιά απώλεια...Αν και στην αρχή της Άνοιξης είχε αρρωστήσει άσχημα ο Leporacanthicus μου και επι δύο εβδομάδες δεν έδειχνε σημάδια βελτίωσης,τελικά μετά απόλη την εντατική φροντίδα που του έκανα επί τρεις βδομάδες το ξεπέρασε
Α,και κάτι άλλο συνέβη αλλά δεν υπήρξε και πάλι πρόβλημα:τις πρώτες 14 μέρες των διακοπών μου η ταίστρα στο ένα ενυδρείο μου(αυτό με το Platydoras και τον Hemiancistrus subviridis) δεν δούλεψε λόγω κακής επαφής στη μπρίζα...Αποτέλεσμα όταν γύρισα να ξαναβάλω φαί,να είναι όλο εκεί...Όλα πάντως τα ψάρια ζούσαν και δεν θα έλεγα οτι αδυνάτισαν...Μόνο 2 cardinal tetra ήταν πιο αδύνατα και αυτά όταν έφαγαν λίγες μέρες το ξεπέρασαν καθώς είναι μια χαρά τώρα...

crazyio,
Λυπάμαι crazyio...Τέτοιες ατυχίες είναι πολύ ενοχλητικές όταν συμβαίνουν

Οι pleco του είδους που έχεις μπορούν και αντέχουν σχεδόν πάντα στις θερμοκρασίες που ανέφερες...Υπάρχουν πάρα πολλές αναφορές ατυχιών με τέτοιες θερμοκρασίες οπου το μόνο ψάρι που επιζεί είναι αυτοί οι pleco...Βέβαια τώρα πως άντεξε τόση αμμωνία για τόσες μέρες,παραμένει ένα θέμα...Μπορεί μεν να αναπνέει από την επιφάνεια αν χρειαστεί που βοηθάει πολύ βέβαια,αλλά δεν πάυει να ζει εκει μέσα...
Φρόντισέ τον καλά και θα είναι μια χαρά...
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 10 queries