Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 03-09-07, 23:51
PanosII Ο χρήστης PanosII δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-05-2007
Περιοχή: Londino
Μηνύματα: 95
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PanosII
Προεπιλογή

Σήμερα 14 μέρες μετά την γέννα...

ΛΑΘΗ που βλεπω
Είχα πει οτι εχω φαγητό για ένα στόλο αλλά απο μια βλακεία μου στην θερμοκρασία με τα αρτέμια τα μικρά έφαγαν το πρώτο καλό γεύμα τους 3 μέρες μετά το ελεύθερο κολύμπι τους

Επίσης λόγο κρύου και καθόλου ήλιο Infusoria έκανε 8 μέρες.... να δέση η σάλτσα
Έτσι λοιπόν σταδιακά χάσαμε καμιά 80αρια τις 3 πρωτες μερες , απο πείνα? απο σκληρό νερό? Ίσος οι γονείς δοκίμασαν μερικά άτακτα. Πάντως δεν βρήκα κανένα ψόφιο.
τα αρτέμια που έχω αγοράσει είναι χωρίς κέλυφος, μερικά μωρά δεν έχουν έντονη πορτοκαλί κοιλιά μήπως τους δίνω λίγο? Το φαΐ τους δεν προλαβαίνω να το δω πριν το βάλω το έχουν τελειώσει μάλλον ταΐζω λίγο....

Κάθε μέρα στα 140 λίτρα Αλλαγές νερού κάνω 15% Κι το ενυδρειο εχει σταθερά θερμοκρασία 27c
PH 7.8
Ammonia =0
No2 =0
No3 =0 Το Test έγινε με API

Σήμερα είδα οτι ο αρσενικός κανει ξυσίματα, και τινάγματα σαν να χοροπηδά κουνάει τα 2 του κάτω μεγάλα πτερύγια...IK μου μυρίζει ...δεν εχει κανένα σημαδάκι επανω του αλλά εχει γίνει λιγο νευρικός μάλλον πρέπει να κανω μεγαλύτερες αλλαγές νερου απο αύριο, δεν νομίζω να χρειαστεί αλάτι?

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
Γι α να κάνω λιγότερα λάθη τα μωρά πρέπει να βγουν κλείνοντας τον μήνα και με ποια διαδικασία ?
Εχω ενα 80αρι ενυδρείο το οποίο είναι άδειο, καθαρισμένο και μονωμένο γιατί θα είναι στο γκαράζ
τι φιλτρανση πρεπει εχει και απο πότε ?
φαντάζομαι το νερό θα είναι 80% της αλλαγής του πρώτου ενυδρείου, και ισος τα 3 προφιλτρα που εχω στην γεννήτρα να περάσουν στο άλλο για το μεγάλωμα τους. Μαζι και λιγο μπιχλα θα ειναι οκ, εαν τρεξει μονο του χωρις ψαρια για 2-3 μερες ?

Υ.Γ καθε μερα το πρωι νομιζω οτι χάθηκαν ολα...μετα απο λιγο εμφανίζονται και μου λένε την καλημέρα τους

Πανος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01665 seconds with 11 queries