Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-08-07, 02:58
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Question ?πρωτα βηματα fish only για αρχη

καλησπερα σας, θα ηθελα να μαθω απο του πιο εμπειρους στον κοσμο του θαλασσινου ενυδρειου καποια πραγματα μιας και σκευτομαι να κανω καποια αλλαγη στο υπαρχον κιχλιδοενυδρειο και στην ζωη μου με σκοπο να το μετατρεψω σε fish only για αρχη και πολλη αργοτερα αν ειναι εφικτο και γινετε να προστεθουν καποια κοραλια.
απο εξοπλισμο υπαρχει ενα ενυδρειο 400 λιτρα, 2 απλες λαμπες και 2 εξωτερικα φιλτρα ενα φλουβαλ 404 και ενα τετρα τεκ εξ 1200.
1ον θα ηθελα να ξερω τι ακομα θα χρειαστει σαν εξοπλισμος (σκιμμερ κτλ.), εχω διαβασει πολλα ποστ ,αλλα η γνωμη εμπειροτερων μετραει.
2ον σαν υποστρωμα φανταζομαι αραγωνιτη, αλλα θα ηταν καλυτερα να ειναι ολος ζωντανος η καποιο ποσοστο του και σε τι αναλογια το μετραμε?
3ον απο βραχο?αν ειναι fish only μπορει να ειναι και ζωντανος η παλι σε καποια αναλογια με νεκρο?
μην ξεχναμε οτι πολλη αργοτερα ισως προστεθουν και καποια κοραλια και μαλλον θα χρειαζεται ζωντανος.
καλο θα ηταν να μου προτεινετε και καποιες αξιοπιστες μαρκες για να ρωτησω, μαθω και συγκρινω τιμες.
αυτα για τωρα, αν υπαρξει κατι που ξεχασα αλλα τωρα μαθαινω για θαλασσινο.

ευχαριστω προκαταβολικα

ΥΓ δεν βιαζομαι καιδεν θα ηθελα να κανω βιαστικες κινησεις και για τα εξοδα κατι θα κανουμε σιγα σιγα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 11 queries