Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 22-08-07, 01:59
PanosII Ο χρήστης PanosII δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-05-2007
Περιοχή: Londino
Μηνύματα: 95
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PanosII
Προεπιλογή

Τι να κάνω παίδες τελικά δεν αποφάσισα ακόμη και μένουν λίγες ώρες ακόμη να κλείσουμε το πρώτο 24 ωρο. Η θηλυκια ακούραστη αερίζει τα αυγά τις
Σκέφτηκα να πάρω μερικά κομμάτια και να τα φέρω στα μέτρα μου από αυτά που λέει ο φίλος Πρύτανης για τους δίσκους του.

1α)Λέω να πάρω τα αυγά να τα βάλω σε ξεχωριστό ενυδρείο 20 λίτρων που έχω με νερό από τους γονείς ?
1β)Και μέσα σε αυτό το 20 λίτρο να έχει μια σακούλα με 5-6 λίτρα νερό και methylene blue με ένα σωλήνα να αερίζονται ?

2)η να τα αφήσω με τους γονείς που δεν έχουν και ότι καλύτερο στο ενυδρείο τους?


Διάβασα αρκετά άλλος λέει βαλε methylene blue μέχρι να γίνει σκούρο μπλε το νερό ενώ εάν κατάλαβα καλά για τους δίσκους το φέρνουμε ελαφρός μπλε.

Παντός κάτι μου λέει ότι θα είναι πιο εύκολο να ταΐσεις τα μικρά και να τα καθαρίζεις όταν είναι σε χωριστό δοχείο. Από την άλλη δεν θα μάθουμε ποτέ εάν οι γονείς θα έτρωγαν τα νεογνά. Συν ότι μάλλον θα τα φάει το 1000αρι φίλτρο αν και το έχω χωρισμένο σε 2 εισόδους με προφιλτρα

Οι admin τι λένε?
Ξέρω οτι ισος τέτοιες ωρες το καλύτερο ειναι να μην απαντάς σε κάποιον ώστε να μην εχεις την εύθηνη για του ότι προκύψει αλλά είμαστε μεγάλα παιδία τώρα
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  5.jpg
Εμφανίσεις:  370
Μέγεθος:  35,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 12 queries