Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 05-07-07, 19:10
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

καλώς όρισες στο board ...
Για την Aquatlantis δεν έχω σχετική εμπειρία για να σου πώ ....
Πάντος μου φαίνεται λίγο αδιανόητο να μην έχουν προβλέψει για τις βάσεις τους το να αντέχουν στο "φορτίο" για το οποίο είναι κατασκευασμένες.
Τώρα σε περίπτωση σεισμού, και λοιπών φυσικών φαινομένων, πιστεύω πως κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα....Αλλά ας μην φτάνουμε στα όρια ..

Το μακρύ όργανο που αναφέρεις λέγετε Θερμαντήρας και όχι θερμοστάτης που συχνά πυκνά θα το διαβάσεις λανθασμένα σε πολλά threads.
Ανάλογα με τα λίτρα σου αποφασίζεις πόσα watt θερμαντήρα(ες) θα πάρεις για να μπορεί το νερό σου να φτάνει στην επιθυμητή θερμοκρασία τον χειμώνα. έχουν βεντούζες και κολλάνε στο τζάμι .... μην σε ανησυχεί αυτό λοιπόν, και αν έχεις και φυτά όπως λές ακόμα καλύτερα γιατι θα μπορείς να τα κρύψεις και να μην φαίνονται.

Για την λάσπη είμαι και εγώ ενάντια σε αυτό. Δεν μπορώ να διακαιλογίσω για ποίον λόγο το λέω πλήν του οτι με την μεταφορά της λάσπης μπορείς να μεταφέρεις στο ενυδρείο σου αρκετά μικρόβια και ό,τι αλλο ανεπιθύμητο μπορεί να έχει η λάσπη. Μπορεί να μην γίνει κατι τίποτα απο αυτά.
Απλά εγω δεν θα το έκανα.

Είπες πως έχεις ένα σύστημα υπερχείλησης που "τρέχει" στο ενυδρείο σου.
Καλό θα ήταν αν θές να το παρουσιασεις στην ενότητα "D.I.Y" γιατί μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους και να βοηθηθούν απο αυτό, καθώς μπορείς να ακούσεις και απόψεις για την εξέλιξή του ...

όσο αφορά τα φίλτρα προσωπικά θα προτιμούσα 2 φίλτρα ώστε να μπορεί να κρατάει το ένα την βιολογία όταν θα καθάριζα το άλλο καθός και σε οποιαδήποτε περίπτωση έιναι καλό να έχεις εναλλακτικές λύσεις.
(αν σταματίσει το ένα να δουλεύει ξαφνικά, αν μπουκώσει, αν σπάσει κάτι, ακόμα και το να κρατήσεις στο ένα ανέπαφη την βιολογία του μετά απο κάποια χρήση φαρμακευτικής αγωγής.πολύ σημαντικό).

Καλό διάβασμα σου εύχομαι και ελπίζω να σε κάλυψα σε μερικές απορίες σου ...
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,14442 seconds with 11 queries