Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 17-06-07, 19:11
Το avatar του χρήστη spirosta
spirosta Ο χρήστης spirosta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-07-2005
Περιοχή: Αθήνα-Καλλιθέα
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή Φωτογραφίες...

Λοιπόν χθες δεν πρόλαβα να ανεβάσω φωτό γιατί πήγα adventure-park και γύρισα τελειωμένος...

Αλλά σήμερα έχουμε και λέμε..
Δύο φωτό από το ενυδρείο συνολικά.. Πληροφοριακά μπήκε και ανεμιστήρας 60mm με voltage regulator κατασκευασμένο από εμένα εξολοκλήρου για ρύθμιση της ταχύτητας του. Διατηρώ την θερμοκρασία στους 27. Οι σκληρότητες σχεδόν σταθερές.



Όπως βλέπετε ξαναμπήκε το κερατόφυλλο το οποίο τελικά άντεξε και άρχισε να αναπτύσεται γρήγορα...

Συνεχίζω με τον "Νηρέα"



και τον Gary το σαλιγκάρι




Ο μονομάχος λοιπόν είναι πολύ ενεργητικός και περίεργος. Κινείται συνέχεια και χώνεται ακόμη και από το πιο στενό πέρασμα ανάμεσα στα δύο ξύλα. Με φοβάται λίγο ακόμη αλλά έτσι όπως είναι η διαμόρφωση έχει υπερβολικά πολλές κρυψώνες. Ακόμη και το σαλιγκάρι βρίσκει πολλά μέρη να κινείται το βράδυ. Το είδα μάλιστα να βρίσκει τροφή και να τρώει. Μια χαρά μέχρι εδώ.


Τώρα έχω κάποιες απορίες.

1)τα νιτρικά μου παρασκευή βράδυ ήταν 50. Λόγω έλλειψης χρόνου δεν πρόλαβα να κάνω αλλαγή χθες και σήμερα πρωί που μέτρησα ήταν 20. Να φανταστώ ότι σε αυτό φταίνε τα φυτά?Αν ναι έχουν πολύ ευεργετικές ιδιώτητες. Σε λίγο μάλιστα θα ξανακάνω αλλαγή νερού για καλό και για κακό.

2)Η limpophila aquatica πως κλαδεύεται? Διότι το μεγάλο κομμάτι μέσα σε 5 μέρες πήρε κανα δυο πόντους και έφτασε επιφάνεια.

3)Ο μονομάχος μόλις κλείσουν οι λάμπες και το σαλιγκάρι αρχίσει να σουλατσάρει πάει και το παρακολουθεί και που και που το βαράει στο ψαχνό. Μήπως να ανυσηχίσω και να τα χωρίσω?Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό για κανένα από τα δύο..

Αυτά λοιπόν...
Ανεβάζω και βιντεάκια των 30MΒ το καθένα με το ενυδρείο... Όποιος θέλει τα κατεβάζει.
Να το ένα και σε κανα 20 λεπτο θα έχω και το άλλο...
http://rapidshare.com/files/37777563/MVI_7811.AVI.html
__________________
Μια φορά και έναν καιρό...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01622 seconds with 11 queries