Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 05-06-07, 22:31
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Θα σου πω τη γνώμη μου χωρίς όμως να θεωρώ ότι είναι και απόλυτη μιας και από τις φωτογραφίες δεν μπορώ να έχω την καλύτερη δυνατή άποψη.
Ανεξάρτητα από τον τρόπο που θα μπορούσε να βγει το τμήμα αυτό, πιστεύω ότι το ξεστήσιμο είναι απαραίτητο. Δεν θα ρίσκαρα να κάνω τέτοια δουλειά με γεμάτο ενυδρείο γιατί αν κάτι πάει στραβά η ζημιά μπορεί να είναι μεγάλη.
Τρόποι για να βγει το τμήμα αυτό θα έλεγα ότι υπάρχουν δυο, όχι απαραίτητα και οι δυο εφικτοί. Ένας είναι με λεπτή χορδή ή και με κοπίδι να αρχίσεις σιγά σιγά να κόβεις την σιλικόνη που κρατάει το τμήμα αυτό. Αν δεις ότι δεν είναι εύκολο η εφικτό περνάς στον δεύτερο τρόπο αλλά λίγο ποιο βάρβαρο. Με ένα διαμάντι κοπής τζαμιών κάνεις πολλές χαρακιές στο τμήμα που θα αφαιρέσεις. Μετά με ένα σφυρί αρχίζεις με απαλά χτυπήματα να σπάζεις τα κομμάτια. Όταν πλέον θα έχει φύγει ο κύριος όγκος θα είναι πολύ εύκολο να αφαιρέσεις ότι έχει απομείνει. Απαραίτητη προϋπόθεση για αυτό είναι όλο το προς αφαίρεση τμήμα να είναι κολλημένο με σιλικόνη πάνω στο κύριος ενυδρείο και να μην είναι μέρος αυτού.
Θα επαναλάβω ότι δεν είμαι σε θέση από τις φωτογραφίες να σου δώσω σίγουρη απάντηση. Αυτό θα πρέπει να το κρίνεις μόνος σου και να πράξεις ανάλογα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 11 queries