Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 24-05-07, 12:29
Το avatar του χρήστη Παπαδόπουλος Κώστας
Παπαδόπουλος Κώστας Ο χρήστης Παπαδόπουλος Κώστας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή

Φίλε (αν μου επιτρέπεται η προσφώνηση) Κlaz το συγκεκριμένο ενυδρείο πιστεύω πως είναι από τα ομορφότερα παραδείγματα φυτεμένων ενυδρείων. Το link το είχα ήδη υπόψη μου καθώς είχα επισκεφτεί κατ'επανάληψη την σελίδα του κ. Τσάμη, η οποία αποτελεί μία από τις καλύτερες -αν όχι η καλύτερη- ελληνικές προσπάθειες στο χώρο του χόμπυ. Με την Μάγδα είχα επίσης την χαρά να συνομιλήσω κατά την διάρκεια της Έκθεσης Βιβλίου. Σίγουρα αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση και η ίδια και το ενυδρείο της.

Ανδρέα πολύ αναλυτική η περιγραφή σου σ' ευχαριστώ πολύ. Στην περίπτωση μου μάλλον τα πράγματα δεν θα είναι και πολύ ρόδινα αφού υπόστρωμα -δυστυχώς-υπάρχει σε όλη την επιφάνεια του βυθού. Με έπιασε βλέπεις το χουβαρνταλίκι και το άπλωσα παντού(2 κουβάδες Tetra complete substrate) ο μπούφος. Μάλλον θα έπρεπε να μελετήσω καλύτερα την κατάσταση και να μεριμνήσω για να υπάρχουν και κάποιες εναλλακτικές λύσεις μελλοντικά. Σε τέτοιες λεπτομέρειες φυσικά είναι που μετράει η εμπειρία. Τέλος πάντων, ίσως στο μέλλον να πραγματοποιήσω μια εκ βαθέων αλλαγή στο ενυδρείο και να αλλάξουν πολλά πράγματα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01363 seconds with 11 queries