Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 22-03-07, 17:57
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Isidoros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα παιδια.Μανωλη ποσο και εχεις το probe του phμετρου?Στο λεω γιατι ενταξει τα pinpoint θελουν και μια σχετικη προσοχη.
Φίλε Ισίδωρε μπορείς να γίνεις ποιο συγκεκριμένος σε παρακαλώ.
Συγνώμη που σε βάζω σε διπλό κόπο αλλά είμαι πολύ φρέσκος στο χόμπι και ειδικά στο θαλασσινό σε εμβρυακό στάδιο γιαυτό χρειάζεται ο συνομιλητής μου να μου τα κάνει λιανά που λένε ευχαριστώ.


Λοιπόν οι σημερινές μετρήσεις kh7
To ασβέστιο και μαγνήσιο έχουν μία πτώση δηλαδή 360 Ca και 780 Mg προφανώς από κάποια κατανάλωση του βράχου (κοραλλίνης); των σαρκώφυτων; (έχω δύο) κάτι μανιταράκια ή ένας πολύποδας; Ή απλά έτσι κι αλλιώς το ασβέστιο και το μαγνήσιο χάνονται. Να σημειώσω ότι πριν 15μέρες που πρωτομέτρησα ήταν 400 Ca και 1200 Mg χωρίς πρόσθετα.
Λοιπό τώρα τι κάνω από πρόσθετα έχω το Μαγνήσιο και το kalkwasser της seachem. Λέω να αγοράσω το reef compete και να μη χρησιμοποιήσω το kalkwasser γιατί έχω διαβάσει διάφορα γιαυτό το προϊόν και το φοβάμαι λίγο.
Παρακαλώ πείτε μου ενέργειες με σειρά προτεραιότητας. Η σκέψη μου είναι να ανεβάσω το Μαγνήσιο πρώτα. Όταν πάει σε επίπεδο κοντά στο 1200 ξεκινώ και το ασβέστιο ή να τα κάνω συγχρόνως π.χ πρωί βράδυ ;
Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01640 seconds with 11 queries