Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 20-03-07, 11:06
paschalis Ο χρήστης paschalis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστό...

Αν δεν έχεις ξεχωριστό μικρό ενυδρειάκι για γεννήστρα, ΜΗΝ το ταλαιπωρείς το ζωντανό... Αν πάλι έχεις ξεχωριστό μικρό ενυδρειάκι για γεννήστρα, μπορείς να την βάλεις εκεί "στις ώρες της", όταν θα κολυμπάει πολύ κοντά στον πάτο του ενυδρείου και το πίσω μέρος της κοιλιάς της θα είναι σχεδόν τετράγωνο...
τοτε φίλε Αποστόλη ήρθε η ώρα ... την έβαλα στην γεννήστρα ενώ εδώ και λίγες μέρες στρώνω ένα 20λιτρο με νερό μισό από βρύση και μισό από το παλιό μου. σε 2-3 μέρες θα βάλω 2-3 γκαπυ για να βοηθήσουν κι αυτά στην ανάπτυξη των βακτηρίων και μόλις τα μικρά γίνουν 7-10 ημερών οπότε και το νερό θα είναι αρκετά καλά στρωμένο θα επιστρέψω τα γκάπυ στο μεγάλο και θα βάλω τα μωρά μόνα τους. Μέσα στους επόμενους μήνες πάντςσ έχω σκοπό την αγορά ενός 200λιτρου, για να μεταφέρω εκέι τα ψάρια μου, στο 20λιτρο να το φτιάξω να μεταφέρω τους μονομάχους μου και το ήδη υπάρχον 100λιτρο να το κάνω για ζωοτόκα μόνο αφήνοντας την μητέρα φύση να κάνει τις επιλογές τις. Θα σας ενημερώσω μετά την γέννα. Ευχαριστώ ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01765 seconds with 11 queries