Θέμα: Βοήθεια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 26-02-07, 22:44
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strahos Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν είναι τόσο αποτελεσματικό ή δεν είναι καθόλου αποτελεσματικό?
σε περίπτωση που δεν είναι αποτελεσματικό καθόλου γιατί "κακώς" το προτείνουμε, τι κακό μπορεί να προκαλέσει σε ένα άδειο ενυδρείο που στρώνεται?
Πάντως μέχρι στιγμής το έχω συναντήσει αρκετές φορές σαν "τιπ" για πιο γρήγορη εξάπλωση της αποικίας των βακτηριδίων και νομίζω πως έπιασε και στην πράξη καθώς το έχω δοκιμάσει.
Στο μύνημα μου γράφω "τόσο" οπότε δεν υπάρχει λόγος απορίας, είναι ξεκάθαρο.
Ο Gewre το διατύπωσε πολύ σωστά, ίσως εγώ ήμουν λίγο άγαρμπος
Είναι αλήθεια ότι αυξάνοντας την θερμοκρασία επιταχύνεται ο μεταβολισμός (βακτηριδίων,ψαρακιών κλπ σε -ίων) αλλά.....δεν κάνει και θαύματα.
Να γλυτώσεις 2-3 μέρες στρώσιμο, μπορεί αλλά αυτές οι κινήσεις θέλουν προσοχή όταν τις προτείνουμε καθώς μπορεί πχ, να χαλάσουν τα φυτά αν υπάρχουν, ο αρχάριος χρήστης να δώσει μία καλή στον θερμοστάτη και να γίνει μέλας ζωμός κλπ.
Μην αμελείς ότι πολλές φορές βλέπουμε αρκετές σφάλματα από νέους στον χώρο που πάνω στον ενθουσιασμό τους, βγάζουν τα φίλτρα κάθε τρεις και λίγο, τα καθαρίζουν κάθε εβδομάδα-λαμπίκο και όλα παρότι έχουν δοθεί σωστές συμβουλές, αλλάζουν νερό κάθε Μεγάλη παρασκευή κλπ υπάρχουν άπειρα παραδείγματα.
Ε υπάρχει ένα πρόβλημα στο "φιλτράρισμα γνώσεων"
Εν ολίγης δεν αξίζει τον κόπο καθώς δεν έχει τόσο θεαματικά αποτελέσματα ώστε να είναι άξιο συζήτησης καθώς έχει το ρίσκο του.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries