Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-02-07, 22:41
Το avatar του χρήστη Wanda
Wanda Ο χρήστης Wanda δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Περιοχή: AΘΗΝΑ
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Λοιπόν καταρχήν για το 30άρι το ενυδρειάκι, λέτε να τους χωρίσω τους ψαρούληδες? Sarasa είναι μάλλον, απ΄ότι ψιλοέψαξα -αν το συγκράτησα σωστά!- Δείχνουν πάντως να έχουν συνηθήσει μιά χαρά και τους έχω μαζί από την αρχή. Πείτε μου την γνώμη σας please. Tώρα το άλλο θέμα είναι ότι απέκτησα σήμερα και το μεγάλο ενυδρείο μου, πήρα 120άρι τελικά. Είμαι...ενθουσιασμένη, δεν έχω λόγια! Ξέρω, θα κάνω φοβερή υπομονή και θα το πάω βήμα βήμα για να γίνουν όλα όσο πιό σωστά γίνεται. Μέχρι στιγμής το έστησα -για καλή μου τύχη μου το έφεραν στο σπίτι, με φίλτρο στημένο έτοιμο, οπότε για πρώτη φορά δεν προβληματίστηκα αφάνταστα! Λοιπόν, έβαλα την τύρφη, ψιλό χαλικάκι, νερό, ρυθμιστικό νερού, και ξεκίνησα την διαδικασία με τα βακτηρίδια. Εβαλα και τα διακοσμητικά 2-3 πέτρες και 2-3 ξύλα και ιδού η πρώτη μου απορία. Το ένα ξύλο...επιπλέει! Θα... συνέλθει, ή θέλει πέταμα? Οσο για φυτά, θα τα πάρω το άλλο Σάββατο και θα τα φυτέψω. Θα κοιτάξω να βγάλω φωτό και από το μικρό, που λέω να το κρατήσω και αυτό ως έχει, λυπάμαι να το χαλάσω, αλλά και από το μεγαλύτερο και την σταδιακή εξέλιξή του. Συγνώμη για το τεράστιο post!

Lasal, έχεις δίκιο για το το Wanda, έχω βαφτίσει έτσι κι ένα χρυσοψαράκι που έχω στο γραφείο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 24-02-07 στις 22:53
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01388 seconds with 10 queries