Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #56  
Παλιά 08-02-07, 12:43
Το avatar του χρήστη GP250381
GP250381 Ο χρήστης GP250381 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 639
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GP250381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GhostShip Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνω σ'αυτό το θέμα ο καθένας δικαιοματικά έχει την άποψή του την οποία και θα προσπαθεί να την διαιωνίσει όσο το συνεχίζουμε. Ζωόφιλος είναι αυτός που κατα κύριο λόγο αγαπάει τα ζώα και φροντίζει να είναι αυτά καλά, άσχετα αν του ανήκουν ή όχι... Και επειδή στο χόμπι μας επιβάλεται η ζωοφιλία κανείς δε μπορεί να πει το αντίθετο ή παράδειγμα να πει εγώ αγαπάω και έχω ψάρια αλλά πχ σιχαίνομαι τις γάτες! Άλλο να έχεις αδυναμία σε κάποιο/α είδος/οι αλλά πέρα απο κει να αγαπάς και τα υπόλοιπα ζώα(ζωόφιλος) και άλλο να θέλεις μερικά λόγω γούστου και να μην ενδιαφέρεσαι για τα υπόλοιπα, πράγμα που μόνο με τη ζωοφιλία δεν έχει να κάνει!!! Και όποιος είναι ζωόφιλος δε το δείχνει με λόγια αλλά με πράξεις! Και πηστεύω πως οι πράξεις που κάνουμε για τα ενυδρεία μας(εκτός απο εξαιρέσεις) είναι πέρα για πέρα ζωοφιλικές και δε προσπαθούμε να "φυλακίσουμε" τα ψαράκια μας. Ας σταματήσουμε λοιπόν εδώ αυτό το θέμα και να κοιτάξουμε τα ψάρια μας!!!

Υ.Γ. Και αφήστε τις τιγανιές στην άκρη
αποψη εννοειται οτι μπορει να εχει ο καθενας.αλλα οταν εχω μια αποψη για κατι φιλε μου την εφαρμοζω πρωτα,δεν μπορω να λεω δεν ειναι σωστο να κλεβεις και μετα εγω κλεβω.θα συμφωνησω οτι στο χομπυ μας επιβαλεται η ζωοφιλια και θα συμφωνησω οτι οι πραξεις μας ειναι ζωοφιλικες και για αυτο οσο μπορουμε προσπαθουμε.αυτο θελουμε ολοι να πουμε στον φιλο parrot.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01559 seconds with 10 queries