Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 03-02-07, 13:17
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να αιχμαλωτίζουμε άγρια ψάρια είναι και αυτό μέρος της ζωοφιλίας μας να υποθέσω φίλη casper?
Μάλλον αγαπητέ parrot το πήρες κάπως ...ανάποδα το θέμα. Σε βλέπω αρπαγμένο λίγο
Πριν κάτσεις και βρείς οοολα τα άρθρα που υπάρχουν για τις φάλαινες που σκοτώνουν, για τις γούνες που κακώς πουλάνε, για τα ήδη υπο εξαφάνιση που συνεχίζουν να τα κυνηγάνε κλπ κλπ (για να σε γλυτώσω από το ψάξιμο στο λέω), είπα και σε προηγουμενη απάντησή μου, ότι το θέμα ξέφυγε από το κέντρο βάρους του.
Ηδή μόνη μου είπα ότι προσπαθούμε να έχουμε τα ενυδρεία μας όπως πρέπει για τα ψάρια, ήδη είπα πως νομίζω ότι υπάρχει η πιθανότητα ότι έστω κι αν δεν είναι στη λίμνη τους τα ψαράκια, η ασφάλεια του ενυδρείου να είναι σημαντική...
Δεν δήλωσα πουθενά το αν είμαι (ή είμαστε) ζωόφιλοι ή δεν είμαστε.

Αυτό που σχολίασα (και επιμένω στην αποψή μου) είναι ότι κάποιος που κόβει-ράβει το ζώο του για να το φέρει στα μέτρα του, δε μου κάθεται σε καμία περίπτωση καλά το να σχολιάσει αν οι υπόλοιποι είναι ζωόφιλοι ή όχι. Και είπα απλά ότι θεωρώ ότι οι υπόλοιποι , τουλάχιστο προσπαθούμε. That's all.

Απλά είμαι της άποψης ότι εφόσον το ψάρι βρίσκεται καλώς ή κακώς στο ενυδρείο σου , καλό είναι να ζεί το δυνατόν καλύτερα.
Οπότε μην παιδεύεσαι να μου βρείς και άλλα άρθρα για να να ενισχύσεις την επιχειρηματολογία σου, γιατί στα περισσότερα από αυτά που λές, λίγο λιγότερο ή λίγο περισσότερο, συμφωνώ.
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries