Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 21-01-07, 19:52
spykan2 Ο χρήστης spykan2 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2006
Περιοχή: Κάλυμνος-Λεωνιδιο-Κόρινθος-Άλιμος
Μηνύματα: 72
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην spykan2
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα.
Έχω και εγώ το ιδιο ενυδρείο.Μεχρι στιγμής η βάση του μου φαίνεται αρκετά σταθερή (το ενυδρείο βρήσκεται σε αυτή εδώ και 3 μήνες και έχει μετακινηθεί αρκετές φορές με γεμάτο ενυδρείο).
Όσο για φίλτρο εγώ προτίμησα να βάλω το 2215 classic(640λιτρα/ώρα) μαζί με το δικό του εσωτερικό.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετόπισα ήταν η εισαγωγή των σωλήνων εισόδου και εξόδου του νερου στο ενυδρείο (μικρά ανοίγματα στο πισω μέρος του καπακιού με αρκετές γωνίες).Για την εισοδο του νερού, τρύπισα σε μια ακρη το καπάκι και απο κεί πέρασα το σωλήνα γιατί από πίσω δεν χωράει.Πρόβλημα:όταν σηκώνεται το καπάκι σηκώνεται και ο σωλήνας (ευτυχώς χωρίς να βγαινει η ακρή του από το νερό).Ο σωλήνας εξόδου του νερού αναγκαστικά έπρεπε να πάει μόνο στην πλάτη του ενυδρείου γιατι στα πλαινά τζάμια δεν χωράει λόγο μάκρους.Πρόβλημα:ο σωλήνας εξόδου ψιλοπνήγεται από τις γωνίες του καπακιού με το τζαμι και θέλει έλεγχο κάθε φορά που ανοίγεται το καπάκι για την σωστή τροφοδοσία.
Αν κάποιος έχει να προτήνει κάτι καλύτερο...ο stilαtos περιμένει (μαζί του και εγώ)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spykan2 : 21-01-07 στις 21:33
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01730 seconds with 10 queries