Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 12-01-07, 20:13
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

έχουμε και λέμε ....
έχεις κιχλίδες ..... ψάρια που γενικά κινούντε πολύ γρήγορα και κοντά σε πέτρες οι οποίες είναι πάνω στην άμμο.
έχεις άμμο.... η οποία σκουπίζεται καλα πολύ δύσκολα και που είναι λεπτή σε σύγκριση με το χαλίκι.
Επειδή εχω κιχλίδες ... έχω και άμμο έχω να σε ρωτήσω το εξής.
Αυτά τα μικροσωματίδια που αναφέρεις τα βλέπεις όταν κοιτάς το ενυδρείο κολλημένος στο τζάμι ή τα βλέπεις και απο 2 μέτρα απόσταση.
Αν τα βλέπεις μόνο απο πολύ κοντά λογικά δεν είναι απολύτος τίποτα.
Επειδή είχα φάει λίγο και εγώ τα λισακά μου να δώ τι είναι αυτά τα μικροσωματίδια είχα κάτσει και κοιτούσα για ώρα το ενυδρείο απο κοντά.
Η απάντηση είναι απλή και αν θυμάμαι προαναφέρθηκε ...
Όπως κινούντε τα ψάρια γρήγορα παρασύρουν ό,τι ακαθαρισία έχει μείνει πάνω στην άμμο που δεν έχει διαλυθεί ακόμα εντελώς στο νέρό για την πάρει το φίλτρο με αποτέλεσμα απο την κίνηση να αρχίζουν να αιωρούντε στο νερό.
και να η "θολούρα" που βλέπεις ...αν και δεν μπορείς να την πείς θολούρα ... και αν κρίνω απ το βίντεο που έχεις αναβάσει μαλλον αυτό είναι το πρόβλημά σου ....
λογικα αν έτσι είναι τα πράγματα απο τα 2 μέτρα δεν θα βλέπεις κανένα μικροσωματίδιο....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01746 seconds with 10 queries