Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-12-06, 22:15
BTG Ο χρήστης BTG δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2006
Περιοχή: Καρδίτσα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Δυστυχώς η Αθήνα πέφτει κομματάκι μακριά και δε νομίζω να ταξιδέψουν τα ψαράκια με τρένο / λεωφορείο , οι αλλαγές γίνονται συνήθως το Σάββατο αλλά μερικές φορές τυχαίνει να έχω δουλειά και το Σ/Κ και πάει μερικές μέρες πίσω ( πχ Δευτέρα - Τρίτη ) .
Μου έτυχε ξανά να χάσω ψάρι την επόμενη που το αγόρασα αλλά ποτέ 4 μαζί ... άρα όντως μπορεί να φταίει η "παρτίδα" . Το καλό είναι ότι τρόμαξα να τα βρω κι όλας ... Στα "πολλά" πετσοπς που έχουμε έχουν γεμίσει τα ενυδρεία με κάτι χρυσόψαρα , παπαγαλόψαρα άντε και κανένα γκουραμάκι ... έλεος . Ένας μάλιστα που είχε ποικιλία μου πρότεινε , άκουσον άκουσον , να μου δώσει neon tetra "που είναι μικρά , και ταιριάζουν με τα guppies"( επέμενε κι όλας smt027) και σε φιλική τιμή ... 5 euro το ψάρι ... Φαρμακείο ε ;
Μακάρι να είναι καλά τα 4 που έμειναν μπας και δω και καμιά γέννα γιατί δεν πάει άλλο αυτή η δουλειά με τα πετσοπ , ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του ...

edit : Klaz το λινκ για καλό μου το έδωσες ; είδα το ενυδρείο του halvas69 και ακόμα προσπαθώ να μαζέψω το σαγόνι από το πάτωμα ...

edit2 : ωχ , είδα και άλλες παρουσιάσεις ... αυτό ήταν ... λέω να δώσω το ενυδρείο σε καμιά ψαροταβέρνα να βάλει πέστροφες ... νομίζω ότι είμαι τουλάχιστον 3-4 εποχές πίσω... Εσείς στο 2006 και εγώ στο μεσαίωνα :eek:

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BTG : 21-12-06 στις 22:24
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01424 seconds with 10 queries