Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 03-12-06, 22:56
Το avatar του χρήστη roti
roti Ο χρήστης roti δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-10-2005
Περιοχή: Χαλκιδική
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή βοήθεια για μετατροπή σε κιχλίδες

Αγαπητοί φίλοι παρακαλώ βοήθεια
Έχω το juwel trigon 350 lt. μετατροπή από κοινωνικό σε κιχλίδες
1)Είναι καλό να αδειάσω τα πάντα και το χαλίκι και τις πέτρες και να βάλω καινούργιο νερό και να το στρώσω και πάλι,ή να συνεχίσω με το ίδιο νερό;
2)Διάβασα ότι το καλύτερο υπόστρομα είναι άμμος θαλάσσης. Απορία: τη μαζεύω μέσα από τη θάλασσα ή έξω από την παραλία;με την σκούπα βυθού που καθαρίζω δεν θα μαζεύεται και η άμμος; Πως θα καθαρίζω το βυθό;
3) Έχουμε μια παραλία με φανταστικές λείες πέτρες σε πολλά χρώματα. Είναι κατάλληλες για το ενυδρείο;
4)Είναι απαραίτητο να κολληθούν οι πέτρες με συλικόνη; γιατί αν ναι, θα πρέπει μαλλον να αδειάσω τελείως το ενυδρείο..
5)σκέφτομαι να βάλω pseudotrofeus sp."acei" μαζί με Labidochromis sp. ''yellow''
Είναι συμβατά και ταιριάζει κάτι άλλο;
Θέλω να έχω κιχλίδες που θα γεννήσουνε μικρά και θα επιβιώσουν κάποια απ΄αυτά.Πόσα ψάρια να πάρω αρχικά;
6) Το έσωτερικό φίλτρο που διαθέτει το ενυδρείο μου είναι αρκετό ή απαιτείται και εξωτερικό και ποιό θα συστήνατε;( θα μ' ενδιέφεραι κάποιο που να μη κάνει θόρυβο)
συνώμη για τις πολλές ερωτήσεις θέλω να ξεκινήσω χωρίς΄λάθη... θα εκτιμήσω κάθε σκέψη σας ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 10 queries