Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 31-10-06, 20:57
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madlef
Καλησπέρα.
Έχω πάει ένα 120lt carrefour.
Ωραία μέχρι εδώ!

Έχω αλλάξει τα πάντα από μέσα γιατί μού είπαν ότι δεν είναι καλά
Μισή αλήθεια
και έχω βάλει θερμοστάτη και φίλτρο eheim για 200lt, λάμπα για φυτά και ψάρια (ροζίζει) και φίλτρο CO2 τις Nutrafin.
Ο θερμοστάτης νομίζω δεν έχριζε αντικατάστασης, φίλτρο ποιο? Το 2213 ? Πολύ καλό για τα λίτρα! Η λάμπα για τα φυτά ποια είναι?
Και όχι φίλτρο Co2 αλλά συσκευή παραγωγής CO2 της Nutrafin με την σκάλα υποθέτω!

Είμαι σχετικά νέος με το άθλημα (μόλις 10 μήνες) και έχω μερικές απορίες.
1)Έχω βάλει μέσα στο ενυδρείο εδώ και 4 μήνες 3 πέτρες που βρήκα από την θάλασσα.Πριν τις βάλω τις έβρασα για αρκετή ώρα (έτσι μου είπαν να κάνω...).Θα υπάρξει στο μέλλον κάποιο πρόβλημα;
Αν δεν έχεις ήδη πρόβλημα που πιστεύω πως όχι εφόσον τις έβρασες καλά δεν νομίζω να έχεις στο μέλλον ! Εδώ χρειαζόμαστε μετρήσεις! Ph - Kh - Gh

2)Σκέφτομαι να βάλω apple snail.Θα έχουν πρόβλημα τα φυτά μου;Έπισεις αναπαράγωντε εύκολα;Δεν θέλω να γεμίσει και το ενυδρείομου ξαφνικά!!

Τα apple snail δεν επιτίθεντε εύκολα στα φυτά όχι όμως οτι δεν τσιμπολογάνε! Τι φυτά έχεις? Αναπράγονται εύκολα αλλά μπορείς πολύ εύκολα να το ελέξεις!

3)Υπάρχει έτοιμη συσκευή moonlight που διαβάζω στο forum η πρέπει να την φτιάξω μόνος μου;
Νομίζω υπάρχει δεν ξέρω ακριβώς.
Ευχαριτώ πολύ για τον χρόνο σας.
Καλό ξεκίνημα αλλά πες μας λίγα περισσότερα για το ενυδρείο σου στην παρούσα φάση π.χ. τους κατοίκους και τα φυτά σου
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 10 queries