Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-10-06, 22:04
Το avatar του χρήστη heiko27
heiko27 Ο χρήστης heiko27 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Γαλατσι
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή Θα τρελαθω

Αρχικά καλησπέρα .
Λοιπόν έχω πολύ περίεργα για εμένα , νέα τα οποία μάλιστα έρχονται και σε πλήρη αντίθεση με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα .
Εξηγώ την ιστορία και ελπίζω να μην σας ζαλίζω .

Μιας και είμαι στην επαρχία λόγο δουλείας έστειλα την γυναίκα μου να αγοράσει αλάτι έτσι ώστε να εφαρμόσω τα όσα έχω διαβάσει κατά καιρούς εδώ μέσα για θεραπεία με αλάτι .
Σήμερα το πρωί λοιπόν πήγε σε πολύ γνωστό κατάστημα ( θα αναφέρω παρακάτω ) και ζήτησε αλάτι .
Ο άνθρωπος που βρήκε εκεί την ρώτησε τον λόγο για τον οποίο ήθελε το αλάτι , αναφέροντας του ότι το θέλει για θεραπεία αρχίζουν όλα .
Του αναφέρει ότι το θέλει διότι έχουμε ένα σκαλαρι με πρόβλημα .
Την ρωτάει εάν το σκαλαρι κολυμπά κοντά στην επιφάνεια και μόνιμα κοιτά προς τα επάνω ( Πράγμα το οποίο όντως κάνει εδώ και 2 ημέρες ) . Όχι σαν να προσπαθεί να αναπνεύσει .
Τότε της λεει τα εξής :
1 . Ότι το αλάτι δεν κάνει τίποτα ως θεραπεία και ότι άντε το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να το βάλεις για να βοηθήσεις την θεραπεία με φάρμακα .
2 . Ότι αυτό που έχει το σκαλαρι είναι μια ασθένεια πολύ σπάνια την οποία παθαίνουν μόνο τα σκαλαρια και μιας και έχω και άλλο σκαλαρι θα κολλήσει και αυτό
3 . Ότι το σκαλαρι που έχει το πρόβλημα δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρει και ότι θα πρέπει να κάνουμε θεραπεία σε όλο το ενυδρείο και για ένα μήνα να μην ξαναβάλουμε σκαλαρι .
4 . Της λεει ότι το μόνο που μπορεί να θεραπεύσει την ασθένεια είναι το FURAMOR-P , που και τελικά της πούλησε μαζί με το αλάτι .

Τελικά εγώ μιας και αρχάριος έχω αρχίσει να τρελαίνομαι διότι διαβάζοντας το παρακάτω posthttp://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=8221
Έβγαλα κάποια συμπεράσματα και έτσι αποφάσισα να κάνω θεραπεία με αλάτι και μάλιστα σε ξεχωριστό ενυδρείο με 2% αλάτι για 20 λεπτά .

Τελικά τι γίνεται βρε παιδία ;;;;;;;;
Να κάνω θεραπεία με αλάτι ;
Υπάρχει αυτή η σπάνια ασθένεια που παθαίνουν μόνον τα σκαλαρια ;
Μήπως τελικά οι περισσότεροι που έχουν μαγαζιά το μόνο που τους νοιάζει είναι να πουλήσουν κανένα φαρμακακι στους άσχετους που μπαίνουν στα μαγαζιά τους και αφού αποδεκατιστεί το ενυδρείο τους να το παίξουν σχετικοί και να στα πάρουν πουλώντας σου παροχή υπηρεσίας ( άσε θα το αναλάβω εγώ από την αρχή και μεγάλε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ) ;
( Προς πωλητή ) γιατί ρε μεγάλε το μόνο φάρμακο που θεραπεύει την συγκεκριμένη ασθένεια είναι αυτό που πουλάς εσύ και όχι το omnipourπου έχω σπίτι μου μιας και αφού πήγε σπίτι μας η γυναίκα μου την έβαλα να μου διαβάσει το τι λεει το φάρμακο και είναι ένα φάρμακο γενικής χρήσης από ότι λεει η εταιρία και η περιγραφή του είναι σχεδόν ίδια με του omnipour .

Τέλος θα ήθελα να παρακαλέσω εάν δεν είναι κόπος ας πάρει θέση και κάποιος εκτός του φίλου Filou μιας και στο συγκεκριμένο θέμα έχουμε μείνει μόνο οι δυο μας να το συζητάμε .
Χωρίς να εννοώ κάτι Filou απλά νιώθω ότι εάν δεν ήσουν και εσύ θα έγραφα μόνος μου .
Κατάστημα που έγιναν όλα αυτά : Υδρόκοσμος .

Ευχαριστώ όλους έστω και για το κουράγιο σας να διαβάσετε αυτό το τεράστιο μήνυμα .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02174 seconds with 11 queries