Θέμα: Γειά σας!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-10-06, 01:44
Το avatar του χρήστη kolasmenos
kolasmenos Ο χρήστης kolasmenos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2006
Περιοχή: Ηράκλειο-Πειραιάς
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Γειά σας!!!

Ασχολούμαι πολύ λίγο καίρο με το αντικείμενο.
Έχω 2 ενυδρεία!
Το ένα 100λ από τα carrefour και το άλλο 40λ από ένα ξέδερφο !

Στο μεγάλο χρησιμοποιώ το φίλτρο που είχε ήδη μέσα και έχω αγοράσει 1 ακόμα εσωτερικό της RESUN, το sp3800L (25w, 2000L/H).
Υλικά φιλτραρίσματος: 1 μπλε σφουγγάρι, υαλοβάμβακας, κάτι μαύρες πλαστικές σφαίρες (υπήρχαν μέσα στο καινούριο φίλτρο) και γαιόλυθους της Wave (glax stone).Υπάρχει και μία αεραντλία!

Το ενυδρείο είναι στολισμένο με 2 μεγάλες πέτρες βουνού (με τρύπες στη μέση), 3 πλαστικά φυτά, 1 πύλινο, άμμος και βότσαλα θαλάσσης.

Κάτοικοι του ειναι 1 αστακος 8cm (με κομμένες δαγκάνες, έχει φάει 1 αστακό και 3 ψαράκια ως τώρα και μου είπαν να του τις κόψω) ,1 gallaher 15cm, 2 red bellied pacu 6cm, 1 γατοψαρο 10cm, 1 lambeo μαυρο με κοκκινη ουρα, 1 μαχαιρόψαρο κλόουν 12cm και ενα γλύφτη 3cm.

Το μικρό ενυδρείο 40λ έχει μόνο 1 παλιό φίλτρο με υαλοβάμβακα και δεν είναι στολισμένο. Επίσης ειναι ραγισμένο όμως δεν στάζει! Εκεί έχω 1 Κόι 10cm και 1 χρυσόψαρο 10cm.

Ο Συνδιασμός των ψαριών είναι άθλιος απότι καταλαβαίνω...
Ακόμα και τα λίτρα.Τα ψαράκια δεν θέλω να τα δόσω και σκέφτομαι να φτιάξω ένα αρκετά μεγαλύτερο ενυδρείο.
Πείτε μου τη γνώμη σας, και πως θα μπορούσα να κανω τα ψαράκια να ζήσουν καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 10 queries