Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #76  
Παλιά 29-09-06, 23:17
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eliasfot1
Ήταν κακός εκπαιδευμένα και είχαν επικίνδυνο ιδιοκτήτη (για να μην τον χαρακτηρίσω αλλιώς και αναγκάσω τον mod να το σβήσει)
Το ότι ένα σκυλί δεν κάθεται να το χαϊδέψει ο καθένας δεν είναι κακό αντίθετα αποτελεί μέρος τις εκπαίδευσης καμιά φορά και δεν έχει σχέση με την ράτσα η την ιδιοσυγκρασία του σκύλου

Όλα τα παραπάνω ισχύουν για όλες τις ράτσες τον σκύλων (απλά στα σκυλιά με έντονη προσωπικότητα είναι πολύ πιο εμφανές αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο)

Υπάρχουν πάρα πολλοί τέτοιοι ιδιοκτήτες


Όσο για τον μεγάλο Δανό δεν χρειάζεται παραπάνω τροφή από ένα ποιμενικό γιατί είναι ένα σκυλί με ελάχιστα ποσοστά λίπους στο σώμα του (αυτά τα θεριά που βλέπουμε πιο πάνω είναι 60 κιλά καθαρή μυϊκή μάζα)
φυσικά και είναι απαραίτητα τα χαρακτηριστικά ιδιοκτήτη που περιέγραψα για όλα τα σκυλιά απλά αν δεν υπάρχουν σε περιπτώσεις δυνατών σκυλιών τότε αυτά γίνονται επικίνδυνα... τώρα όσα έχω πει για τα ροτβάιλερ, παιδιά αλήθεια δεν έχω δει ροτβάιλερ κοινωνικό όσο κοινωνικός και να ήταν ο ιδιοκτήτης. όλες οι ράτσες έχουν κάποια δικά τους βασικά χαρακτηριστικά χαρακτήρα από την φύση τους. δεν είναι όλα το ίδιο, επιστημονικά τεκμηριωμένα. πάντα υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις.

για τους ιδιοκτήτες τώρα, εύχομαι εκεί που ζεις να υπάρχουν πολλοί τέτοιοι ιδιοκτήτες, εδώ που ζω εγώ έχω δει μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού μόνο. έχω να σας λέω τα χειρότερα από όσα έχω δει.

αυτό που λες για το ποσοστό λίπους δεν έχει σχέση με την ποσότητα τροφής (και ποιος είπε οτι οι μύες για να γίνουν θέλουν λιγότερο φαγητό?). το πόσο θα τρώει έχει να κάνει με την πρόοδο ανάπτυξης
( και του μεγάλου Δανού είναι παααααααααάρα πολύ γρήγορη), με τον μεταβολισμό του κάθε οργανισμού και με την μάζα του ζώου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strahos : 29-09-06 στις 23:20
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02479 seconds with 11 queries