Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 29-09-06, 21:55
Το avatar του χρήστη eliasfot1
eliasfot1 Ο χρήστης eliasfot1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2006
Περιοχή: Χολαργος
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Παράθεση:
εγώ πάλι όσα έχω δει σε μικρή ηλικία ήταν όντως γλυκύτατα, όσα μεγάλα καθαρόαιμα έχω δει μέχρι σήμερα (και είναι πολλά) ήταν πολύ κακά και επικίνδυνα χωρίς λουρί... ένα μόνο έιδα που μπορούσε ο ιδιοκτήτης να το αφήνει ελεύθερο κι αυτό όμως δεν μπορούσες να το χαιδέψεις με τίποτα...
Ήταν κακός εκπαιδευμένα και είχαν επικίνδυνο ιδιοκτήτη (για να μην τον χαρακτηρίσω αλλιώς και αναγκάσω τον mod να το σβήσει)
Το ότι ένα σκυλί δεν κάθεται να το χαϊδέψει ο καθένας δεν είναι κακό αντίθετα αποτελεί μέρος τις εκπαίδευσης καμιά φορά και δεν έχει σχέση με την ράτσα η την ιδιοσυγκρασία του σκύλου
Παράθεση:
edit:να προσθέσω ότι το συγκεκριμένο σκυλί χρειάζεται έναν ιδιοκτήτη με καλό χαρακτήρα, κοινωνικό, να μην χτυπάει τον σκύλο του ποτέ, να ξέρει πως θα τον μαλώσει όταν κάνει κάτι λάθος, να φέρνει τον σκύλο του συχνά σε επαφή με άλλους ανθρώπους, να ασχολείται πολλές ώρες μαζί του και άλλα τέτοια όμορφα πράγματα, διαφορετικά αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει ο σκύλος του πολύ κακός
Όλα τα παραπάνω ισχύουν για όλες τις ράτσες τον σκύλων (απλά στα σκυλιά με έντονη προσωπικότητα είναι πολύ πιο εμφανές αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο)

Παράθεση:
Δύσκολα βρίσκεις τέτοιο ιδιοκτήτη στην Ελλάδα...
Υπάρχουν πάρα πολλοί τέτοιοι ιδιοκτήτες


Όσο για τον μεγάλο Δανό δεν χρειάζεται παραπάνω τροφή από ένα ποιμενικό γιατί είναι ένα σκυλί με ελάχιστα ποσοστά λίπους στο σώμα του (αυτά τα θεριά που βλέπουμε πιο πάνω είναι 60 κιλά καθαρή μυϊκή μάζα)
__________________
αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει (που λέει και ο Παπ.)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01552 seconds with 11 queries