Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-09-06, 19:51
Το avatar του χρήστη tsikis
tsikis Ο χρήστης tsikis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Σαλαμίνα-Άνω Καλαμάκι
Μηνύματα: 560
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην tsikis Send a message via Skype™ to tsikis
Προεπιλογή Απαντήσεις από ανθρώπους που δεν γνωριζουν!!!

Χαιρετώ και καλησπερίζω άπαντες τους φίλους του ενυδρείου που συμμετέχουν σε αυτό το forum, αλλά και τους όποιους επισκέπτες...

Αρχικά θα ήθελα να πώ πως με αυτό μου το post δεν έχω σκοπό να προσβάλλω κανέναν και για κανένα λόγο....
Είναι απλά μια διαπίστωση την οποία κατά πάσα πιθανότητα θα την συζητήσω και από κοντά (στο σύλλογο πρώτα ο θεός) με όποιον ενδιαφερόμενο!!!

Αρχίζω λοιπόν ώς εξής:

Αποφάσισα να ασχοληθώ με το hobby του ενυδρείου πρίν από έναν ακριβώς χρόνο...(σχετικό ιστορικό εδώ ).

Ανακαλύπτοντας το GAB οφείλω να ομολογήσω πως τα είδα σκούρα τα πράγματα στην αρχή μιας και όλα όσα απαντούσαν τα μέλη στις όποιες ερωτήσεις μου φαίνονταν βουνο...
Σιγά σιγά όμως κατάλαβα πως τα πάντα θα έρθουν μόνα τους, και με την βοήθεια των πιο έμπειρων θα έπαιρνα και εγώ με την σειρά μου τον δρόμο που χάραξαν (εύχομαι δηλαδή) οι πιό έμπειροι (tolis,Lasal,Γαύρος και όλοι οι άλλοι).

Πρίν όμως φτάσω σε αυτό το επίπεδο (εάν είμαι ικανός η όχι ο χρόνος θα δείξει!!! ) στο να μπορώ δηλαδη να συμβουλέψω κάποιον φίλο ο οποίος αναζητά λύση σε όποιο πρόβλημα τον απασχολεί, σιωπηλά παρακολουθώ τα post κρατώντας σημειώσεις για μελλοντική και ιδία χρήση εάν και εφ όσον χρειαστεί.
Δεν απαντώ σε φίλους για να τους προσφέρω λύση και ας νομίζω πως την ξέρω..

Δεν φταίει σε τίποτα ο κάθε ενυδρειόφιλος να θέσει σε κίνδυνο το ενυδρείο που με κόπο (κακά τα ψέμματα) δημιούργησε από τη βιασύνη μου στο να αποκτήσω πολλά μηνύματα για να ξεφύγω (αυτό είναι αλήθεια πιστέψτε με) από τον τίτλο του "JUNIOR MEMBER,MEMBER κτλ" μόνο και μόνο για να γίνω ο "His Master Voice Of The Aquarium" ή όπως αλλιώς λέγεται αυτός που θα φτάσει τα 10.000 post σε αυτό το forum...

Με λίγα λόγια θα ήθελα να πω σε όλους εσάς που δεν γνωρίζετε, δεν είστε σίγουροι, δεν το κάνατε αλλά το έκαναν, κτλ....κτλ πρίν απαντήσετε σκεφτείτε το πρώτα......

Επίσης να πώ σε όλους τους αρχάριους πως δεν είναι ντροπή να ρωτάς όσο χαζή και να είναι η ερώτηση....
Να είστε σίγουροι πως η ερώτησή σας θα εκτιμηθεί από τα έμπειρα μέλη και θα σας δοθεί η σωστή απάντηση και κατεύθυνση...

Η μια ακόμη καλύτερη λύση είναι από τα γραφεία του συλλόγου ώστε να πάρετε τις απαντήσεις από ανθρώπους που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αγαπάνε αυτό που κάνουν...

Τέλος αφορμή για τις παραπάνω παρατηρήσεις μου είναι μέλη τα οποία απαντάνε μονολεκτικά σε όποιες απορίες (ας σου απαντήσει κάποιος πιό έμπειρος,το έχω δεί,το είχε πάθει και ένας φίλος μου, και άλλα τέτοια) χωρίς ουσιαστικά να δίνουν λύση στο πρόβλημα.

Ελπίζω να μην αποκτήσω αντιπάθειες μετά από αυτό μου το μήνυμα και εύχομαι το ότι καλύτερο για το σύλλογο,τους ανθρώπους του,τα μέλη και μη, αλλά και τα ενυδρεία σας στο δύσκολο χειμώνα που έρχεται...


Φιλικά πάντα

Tsikis
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsikis : 04-10-06 στις 21:35
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01817 seconds with 11 queries