Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 31-08-06, 19:16
Το avatar του χρήστη crazyio
crazyio Ο χρήστης crazyio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 1.955
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην crazyio
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από caverman
Κάτι σαν tips ή σύντομες συμβουλές. Μόνο που είναι αρκετά δύσκολο. Και πολλά από αυτά ισχύουν κατά περίπτωση πράγμα που το κάνει δυσκολότερο.
Είμαι κάι εγώ αυτής της άποψης....
Αυτό όμως που μπορεί να γίνει και πιστεύω πως θα είναι πολύ χρήσημο είναι ενα είδος FAQ με απλές ερωτήσεις - απαντήσεις...
Π.χ
  • Αντιμετώπιση ζέστης
  • Λειτουργία φίλτρου - τι και πως
  • στρώσιμο ενυδρείου με και χωρίς ψάρια
  • συντήρηση ενυδρείου
  • αλλαγές νερου και πότε χρειάζεται πιο συχνές αλλαγές ανάλογα με την περίσταση
  • Επεξήγηση των, για πολλούς και ανάμεσα σε αυτούς και εμένα στην αρχή, των "κινέζικων" για αρχάριους και μή NH4, NH3, NO2, NO3 κτπ
  • φωτισμός , οτι μπορει να αναφερθεί ..
  • απαιτήσεις ενός ενυδρείου και απο κόστος αλλά και απο ΧΡΟΝΟ !
  • Ο,τι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος ....
Θα μου πείτε τώρα πως ΟΛΑ αυτά και ΑΚΟΜΑ περισσότερα μπορεί να τα βρεί κάποιος με ένα απλό Search αλλά έλα όμως που δεν γίνεται ....
Βασικά θα μπορεί αυτό τό FAQ να βρίσκεται πάνω πάνω στο forum σε στήλ "Διάβασε πρώτα εδώ" (έδωσα ένα πρόχειρο και ατυχή τίτλό τέλος πάντων).

Στην τελική ο καθε ένας μας μπορεί να βοηθήσει προσθέτοντας άρθρα είτε δικά του είτε απο κάπου άλλου ... αρκεί να μην αντιγράψει κανείς όλο το σίτε του Τάκη και το ρίξει μέσα ....
__________________

Ιωσάς
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

I guess Ill always be a soldier of fortune....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01555 seconds with 11 queries