Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 10-08-06, 02:35
Το avatar του χρήστη Venestus13
Venestus13 Ο χρήστης Venestus13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-04-2006
Περιοχή: Elefsina
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή Παρουσίαση του ενυδρείου μου

Γεια σας,θα ηθελα να σας παρουσιασω το ενυδρειο μου και να μου πείτε τα σχολια σας και τις παρατηρησεις σας!

Λοιπόν καταρχην το ενυδρειο μου ειναι της mp aquarium 200 λίτρα .Για υπόστρωμα έχω βάλει δύο σακουλες με χαλαζιακό χαλίκι και 2 σακούλες με χαλίκι πλουσιο σε σιδηρο για τα φυτα.Εχω φίλτρο της eheim 2213¨.όπως θα δειτε απο τις φωτο για διακοσμηση και για να κρυβονται τα ψαρακια εχω χρησιμοποιήσει ηφαιστειακές πέτρες και φυτά.Τα φυτα ειναι anubies και άλλα τ αοποία δεν γνωρίζω.Πάντως μου εχουν πει οτι είναι ανθεκτικά.


Κάτοικοι του ενυδρειου:1 pair Labidochromis
1 pair Aulonocara Stuartgranti
1 gibiceps
1m+2f Schiaenochromis achli

Ενδεχομένως θα παρατηρησετε στις φωτο και τα 9 μικρα Labidochromakia που βρίσκονται αναμεσα στις μεγάλες κιχλιδες μου χωρις να υπάρχει προβλημα!!

Πληροφοριακα θα ήθελα να προσθεσω οτι στο διαστημα που εχω το ενυδρειο οι Labidochromis γέννησαν 3 φορές.Τη πρώτη γέννα αφου έκανα ανω κατω το ενυδρειο την έβαλα σε γεννηστρα και μολις μεγαλωσαν λιγο τα άφησα ελευθερα.Αποτελεσμα απο τα 15 μωρα τωρα εχω 9 αλλα ειναι σταθερος αυτος ο αριθμος για πολυ καιρο πραγμα που σημαινει οτι δεν κινδυνευουν τοσο πολυ!Κολυμπανε και οι μεγαλυτερες κοιχλιδες μου δε τα πειραζουν!Απο τη δευτερη γεννα μου έμεινε μόνο ένα(δεν έβαλα γεννηστρα) και δυστηχως απο την τριτη...κανενα!Αιτια τα μεγαλυτερα αδερφακια τους (πρωτη γεννα) τριπώναν εκει που κρυβοντουσαν και με δυσκολια τα χλαπακιαζαν!!!!!!


αυτα....περιμενω τα σχολια σας και τις παρατηρησεις σας!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_1382_resize.jpg
Εμφανίσεις:  701
Μέγεθος:  60,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02685 seconds with 12 queries