Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 16-07-06, 12:12
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή

Να γίνω εγώ λίγο κακός αυτήν την φορά ??

Επί του αισθητικού : ( περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά …)
  • Αυτό που φαίνεται στις κόλλησης ανάμεσα στις πέτρες είναι η σιλικόνη?? δημιουργεί άσχημη εικόνα …(και για να φαίνεται έτσι σε μία όχι καλής ποιότητας φωτογραφία, υποθέτω ότι από κοντά θα είναι ακόμα ποιο αισθητή η παρουσία της ).
  • Τα φυτά είναι πολύ τακτοποιημένα και νομίζω ότι δεν ταιριάζουν στο συνολικό τοπίο. άποψή μου πάντα.
  • Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι πολλές φυσαλίδες σε ένα ενυδρείο … παλιά είχα και εγώ πολλές … σιγά σιγά η αισθητική μου άλλαξε !!! δεν κρίνω ότι έχεις φυσαλίδες … απλά τις θεωρώ πολλές !!!
Επί του πρακτικού : (και ουσιαστικού )
·Αν και δεν διακρίνετε καλά από τις φωτογραφίες, έχω την εντύπωση ότι η είσοδος και η έξοδος του φίλτρου είναι από την ίδια μεριά … νομίζω ότι είναι καλλίτερο για την κυκλοφορία του νερού αν τα είχες σε διαφορετικές πλευρές !! αλλά επειδή ξέρω ότι δεν μπορεί να υπάρχει πάντα αυτή η πολυτέλεια θα σου πρότεινα τουλάχιστον να αλλάξεις τον προσανατολισμό της εξόδου του φίλτρου … ( είναι κάθετος στο ενυδρείο με αποτέλεσμα να κάνει ακόμα ποιο αναποτελεσματική την κυκλοφορία του νερού … στην αριστερή μεριά έχεις σαφώς χειρότερη κυκλοφορία από την δεξιά ) άμα το έβαζε οριζόντια να διώχνει το νερό προς την άλλη μεριά το ενυδρείου θα είχες πολύ καλύτερα αποτελέσματα !!

Συγνώμη που ήμουν λίγο όμος … ελπίζω η άποψή μου να σε βοηθήσει να κάνεις το ενυδρείο σου καλύτερο … όπως κάποτε γ άποψη κάποιου αλλού από εδώ μέσα βοήθησε εμένα!
__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lsourtzo : 10-04-07 στις 19:45
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01613 seconds with 11 queries