Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 02-07-06, 01:25
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ιορδάνης
Πολύ πιθανόν αλλά αφού ρίχνεις και σίδηρο και κάλιο και φωσφορικά και γενικά η λίπανσή σου είναι αρκετή.Την SERA να μην την πολυεμπιστεύεσαι γιατί και εγώ που έχω μου έδειχνε ότι ήθελε.Σου λέει κάτι η έννοια "αστοχία υλικού";Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό μόνο σε αυτό το σημείο και όχι σε άλλο,αλλά όταν αναφέρεις ότι είναι σε σημείο με μέτριο φωτισμό τι ακριβώς εννοείς ότι άλλα φυτά που είναι δίπλα του κρύβουν το φως ή ακόμα δεν του επιτρέπουν να έχει σωστή ανάπτυξη;
Φιλικά Ιορδάνης.
Tη sera σίγουρα δεν τη πολυεμπιστεύομαι αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να βρώ άλλης εταιρείας και επειδή δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό να εχω τόσο χαμηλά φωσφορικά αυξάνω τη δόση πολύ συντηριτικά.
Στο μέρος που υπάρχει το πρόβλημα το ένα φυτό έχει από πάνω μια gro lux και το άλλο είναι πιο χαμηλά οπότε σκιάζετε αρκετά από το πρώτο.Ομως ο φωτισμός δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση μια και το συγκεκριμένο φυτό δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις.
Το ότι 2 φυτά έχουν πρόβλημα δεν με πειράζει μια και έχω αρκετά κλαδέματα από αυτά, όμως με ανησυχεί πολυ μην αποκτησουν πρόβλημα και τα υπόλοιπα.
Ακόμη το ότι το πρόβλημα υπάρχει στο συγκεκριμένο σημείο μάλλον τυχαίο είναι απλά το έγραψα όπως ακριβώς είναι και θάθελα να ξαναρωτήσω (επειδή μόνο αυτό βλέπω λογικό) μήπως η αιτία είναι η έλειψη σε Ρ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries