Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 19-06-06, 10:55
pet Ο χρήστης pet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2006
Περιοχή: ιλίσια
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Ο κύριος Gouramis, μου φέρεται σαν να του έκανα κάποιο μεγάλο κακό, και όποτε περνάω μπροστά από το ενυδρείο, κρύβεται!
Δεν έχω συνηθίσει έτσι, έχω συνηθίσει να μου κάνουν χαρούλες τα ψαράκια όταν μπαίνω στο δωμάτιο.
Έφαγε ζωντανή αρτέμια και σκουλήκια του μονομάχου. Η ουρά του έχει σκίσιμο. Τα χρώματα του μετά το φαγητό είναι καλύτερα. Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από την ταλαιπωρία που πέρασε ή fin rot.
Τέλος, ο μονομάχος κάνει πάλι θεραπεία, προληπτικά με αλάτι, γιατί κάτι του έφαγε την ουρά (γαρίδες δεν είχε τίποτα άλλο). 'Εγινε σε ένα βραδυ, μεχρι τις 24.00 που τον είδα ήταν κυριλέ, το πρωί του έλειπε η μισή!
είναι πολύ πιο κακοδιαθετος, πιστεύω επειδη έχασε τα φυτάκια και γενικά στο φυτεμένο είχε βολευτεί, τί να λέει τώρα ένα άδειο ενυδρείο? Έχει κάνει πάλι μια τεράστια φωλιά και τον παρηγορώ με grindals που είναι πολύ εύκολο να τα βρει χωρίς υπόστρωμα. μια απορία... όταν ο μονομάχος γίνει καλά να τον βάλω με το φονιά ή θα γίνει της Κοντολίζας?
Νομίζω πως ένας λόγος που έβγαλε τόση επιθετικότητα, ήταν τα πολλά ψάρια σε λίγα λίτρα... ακούω γνώμες... εντωμεταξύ λέω να τον κρατήσω λίγες μέρες, έχει φάει πολλά ξεσπιτώματα, έχει αλλάξει τρία ενυδρεία σε μια βδομάδα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 10 queries